foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kolędowanie na rzecz Misji

Po raz kolejny rodziny naszej parafii gościły kolędników misyjnych. W tym roku w niedzielę 30 grudnia 2018r dzieci naszej parafii dołączyły do rzeszy kolędników misyjnych całego świata.

Ostatnie dni przed niedzielą nacechowane były gorączkowymi przygotowaniami do misyjnego kolędowania. Rodzice bardzo zaangażowali się w przygotowanie całego przedsięwzięcia, zwracając uwagę na wykonanie i dobór  kolędniczych strojów. Dzieci gorączkowo uczyły się swoich ról. Razem uczestniczyli w spotkaniach przygotowujących grupy misyjne do kolędowania pod czujnym okiem naszego dekanalnego duszpasterza ds. misji ks. Dominika

Czytaj więcej: Kolędnicy na rzecz Misji


Święto Rodziny z kolędnikami misyjnymi

W najbliższą niedzielę, 30 grudnia, po Mszy Świętej o godzinie 10:30 do niektórych domów naszej parafii wyruszy 10 grup kolędników misyjnych. Udadzą się by zwiastować Dobrą Nowinę o przyjściu Chrystusa do wszystkich ludzi na świecie. Pamiątki, które zostawią w domach, są formą życzeń i podziękowań składanych w imieniu dzieci z krajów misyjnych, dla których przeznaczone są ofiary. W tym roku zbieramy pieniążki dla dzieci z Rwandy i Burundii.

Przyjmijmy kolędników misyjnych z otwartością i czułością, wysłuchajmy z uwagą przygotowanej przez nich scenki i zaśpiewajmy wraz z nimi kolędę ufną jak modlitwa. A kto może, niech z serca złoży datek.

Kolędnicy udadzą się na następujące ulice: Batorego, Łokietka przy głównej drodze, Ariańska, Piękna, Węgierska, Sienkiewicza, Rybickiego, Jezierskiego, Szpitalna, Sosnowa.


Drodzy Parafianie, Szanowni Goście!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Bożego Pokoju i Radości, by wypełniały serca nasze i naszych bliskich. Niech ten radosny czas upłynie w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Niech Bóg, który jest miłością udzieli Wam wszystkim w te dni światła i pokoju, miłości i życzliwości wzajemnej oraz niech będzie pośród Was. Zaś betlejemska gwiazda zwiastująca Narodziny Zbawiciela niech rozświetla swoim blaskiem nie tylko czas Świąt, ale także wszystkie dni Nowego 2019 Roku.

Z Bożonarodzeniowym pozdrowieniem

Księża posługujący w parafii św. Jadwigi Królowej 


Podziękowanie

Ks. Proboszcz Jerzy Gondek, Parafia pw. Św. Jadwigi Królowej 

 W imieniu organizatorów akcji "Różańce dla Afryki", chciałbym  serdecznie podziękować za zorganizowanie ich zbiórki na terenie Księdza parafii. Pragnę poinformować, że łącznie we wszystkich parafiach gorlickich wierni ofiarowali ponad 3150 różańców. Część z nich już dotarła do Rwandy, gdzie były przeznaczone, reszta dotrze w nie długim czasie. W ramach wdzięczności za ofiarność parafian  została  odprawiona  w Kibeho w Rwandzie w 37 rocznicę (jedynych uznanych przez Kościół objawień na terenie Afryki) koncelebrowana  Msza św. oraz przez cały 2019 rok każdego 13 dnia miesiąca będą odprawiane Msze św. Bóg zapłać ! 

Wiesiek Budzioch


Przedświąteczna zbiórka żywności

W dniach 13-18 XII po raz kolejny w naszej parafii organizujemy przedświąteczną zbiórkę żywności w sklepach znajdujących się na naszym osiedlu. Wszystkie zebrane dary od ludzi dobrej woli zostaną przekazane potrzebującym. Dziękujemy wszystkim, którzy okazują serce i otwierają swoje dłonie, aby wesprzeć ubogich. Przede wszystkim dziękujemy młodzieży, która bezinteresownie, radośnie i cierpliwie stoi w sklepach, aby zbierać produkty i przekazać je do naszej parafii. Niech Pan Bóg Miłosierny zsyła na Was niezliczone łaski za miłosierdzie świadczone innym.

Poniżej zamieszczamy listę sklepów i wolontariuszy na poszczególne dni.

Czytaj więcej: Przedświąteczna zbiórka żywności Copyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.