Parafia św. Jadwigi Królowej w Gorlicach - Uncategorised

foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
17 czerwca - XX Festyn Parafialny. Zapraszamy!!!
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
10 czerwiec - odpust ku czci św. Jadwigi Królowej. Serdecznie zapraszamy na uroczystości!
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Sierpień 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Grupy parafialne podsumowują swoją roczną działalność

W poniedziałek, 25 czerwca br. odbyło się spotkanie podsumowujące rok formacyjny wspólnoty: Ruchu Focolare, Stowarzyszenia Przyjaciół WSD, Koła Przyjaciół Radia Maryja i Grupy modlitewnej Koronki do Bożego Miłosierdzia. Inicjatorem spotkania był ks. Marcin Duplaga – opiekun tych grup. Warto przy okazji dodać, że świętowaliśmy jednocześnie Jubileusz 10-lecia Jego kapłaństwa. Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą św. o godz. 18.00, koncelebrowaną, której przewodniczył ks. kapelan Andrzej Kluz w asyście ks. dr. Andrzeja Więckowskiego – kapelana i ks. Marcina Duplagi. To w Jego intencji sprawowana była jedna z tych Mszy św., w której dziękowaliśmy Bogu za dar tego Kapłana i polecaliśmy go dalszej opiece.

Czytaj więcej: Grupy parafialne podsumowują swoją roczną działalność


Zakończenie spotkań Oazy Dzieci Bożych i Oazy Młodzieżowej

Wraz z kończącym się rokiem szkolnym, kończy się  również praca różnych grup działających przy naszej parafii. Swoje ostatnie spotkanie przed wakacjami, Oaza Dzieci Bożych wraz z Oazą Młodzieżową, miały w ubiegły czwartek. Zostało ono rozpoczęte Mszą św. o godz. 18. Dzieci i młodzież zaangażowali się w czynne przeżywanie Liturgii, wzbogacając ją śpiewem oraz dbając o inne funkcje, m.in. czytając modlitwę wiernych. Po Mszy wszyscy udali się na „zieloną trawkę” za plebanią, by wspólnie móc posilić się kiełbasą z grilla i różnymi smakołykami. Na ostatnim spotkaniu nie zabrakło również czasu na gry i zabawy.

Czytaj więcej: Zakończenie spotkań Oazy Dzieci Bożych i Oazy Młodzieżowej


II Dzień Integracji Misyjnej

W ramach XX Festynu Parafialnego 17 czerwca w parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach odbył się II Dzień Integracji Misyjnej. Rozpoczęliśmy Mszą św. którą koncelebrowali ks. Daniel  Nowak Dyrektor Dzieła Misyjnego Diecezji Rzeszowskiej, ks. Jan Radoń - misjonarz w Kazachstanie, oraz ks. Krzysztof Kudławiec - misjonarz w Ekwadorze. Przed ołtarzem zgromadzili się kolędnicy misyjni z różnych stron diecezji. Homilię wygłosił ks. Dyrektor, a dzieci w strojach z różnych kontynentów niosły w darze chleb i wino, globus symbolizujący świat oraz pamiątki misyjne z Afryki.

Czytaj więcej: II Dzień Integracji Misyjnej


XX Festyn Parafialny

Jubileuszowy, XX Festyn Parafialny, przeszedł już do historii. W niedzielę, 17 czerwca, plac wokół świątyni odwiedzili tłumnie mieszkańcy Gorlic i okolic. Wspólne świętowanie rozpoczęła uroczysta Msza św. o godz. 12.00,a po niej II Spotkanie z Misjami, podczas którego rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Wsparci Duchem Świętym, pomagamy misjonarzom". Jak co roku, na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji: wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne z pysznymi potrawami i parafialnym ciastem, kramy z zabawkami i biżuterią oraz punkty przedstawicieli firm kosmetycznych,  biur podróży itd. Swoje stoiska miały także grupy parafialne - Oaza Dzieci Bożych i Grupa Misyjna.

Czytaj więcej: XX Festyn Parafialny


ŚWIĘTO  RODZINY W PRZYSTANI…..

Obchody Święta Rodziny to w naszej Świetlicy ważne wydarzenie. Jest to połączone świętowanie Dnia Matki, Dnia Ojca i oczywiście Dnia Dziecka. Nasze uroczystości tradycyjne mają dwa etapy:

 

  • Wycieczka do Rabkolandu

 

W dniu 26 maja br. tradycyjne już udaliśmy się na wycieczkę do Rabkolandu. W tym roku w wycieczce udział wzięły dzieci z naszej świetlicy (i nie tylko) wraz z rodzicami, aby umożliwić im wspólne spędzenie wolnego czasu na wesołej zabawie w Parku Rozrywki. Pogoda i humory wszystkim dopisywały, a wesołym zabawom nie było końca.

Czytaj więcej: Święto Rodziny w Przystani


W rytmie Ducha - VI Saletyńskie Spotkanie Dzieci

W dniach od 8 do 10 czerwca grupa 30 dzieci z parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach pod opieką księdza Dominika i animatorek: Ani, Gabrysi, Ewy i Karoliny już po raz kolejny uczestniczyła w VI Saletyńskim Spotkaniu Dzieci w Kobylance. W tegorocznym spotkaniu, które odbyło się pod hasłem: „W rytmie Ducha” uczestniczyło około 1700 dzieci i  właśnie Osoby Ducha Świętego dotyczyły konferencje, zabawy i zajęcia, w których brały udział.

Czytaj więcej: W rytmie DuchaCopyright © 2018 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.