foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
17 czerwca - XX Festyn Parafialny. Zapraszamy!!!
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
10 czerwiec - odpust ku czci św. Jadwigi Królowej. Serdecznie zapraszamy na uroczystości!
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

      

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 -2020

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. W październiku 2018 roku rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2018, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest wspófinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Czytaj więcej: Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 


Rekolekcje Filmowe - PRZEŁĘCZ OCALONYCH
 
W ramach Rekolekcji filmowych zapraszamy na projekcje filmu, który otrzymał 6 nominacji do Oskara „Przełęcz ocalonych”. Film opowiada prawdziwa historie o amerykańskim żołnierzu, który jako sanitariusz podczas II wojny światowej uratował ponad 70 żołnierzy. Jak sam wspominał wszystko zawdzięcza Bogu. Projekcja odbędzie się we wtorek 16 października o godz. 19:00 w Gorlickim Centrum Kultury. Wstęp dobrowolna ofiara. Szczegóły na plakacie poniżej.

Czytaj więcej: Rekolekcja Filmowe - Przełęcz Ocalonych


V Marsz dla Życia i Rodziny 

 

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii NNMP, serdecznie zaprasza na IV MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY, który odbędzie się w Gorlicach 14 października b.r.  

PROGRAM MARSZU W OBRONIE ŻYCIA  I RODZINY 

  • Godz. 13.00: Msza święta w Bazylice Narodzenia NMP  pod przewodnictwem J.E. Ks. biskupa Jana Wątroby – Ordynariusza Rzeszowskiego
  • Godz. 14.00: Gorlicki Rynek – start Marszu
  • Godz. 14.30: Przemarsz ulicami miasta z Parafii Narodzenia NMP do Parafii św. Królowej Jadwigi
  • Godz. 15.30: Zakończenie Marszu w Parafii Św. Królowej Jadwigi modlitwą  i zawierzeniem rodzin.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy i zachęcamy do przygotowania oraz zabrania na MARSZ haseł, transparentów, plakatów promujących obronę każdego ludzkiego życia oraz tradycyjne wartości rodzinne.


Ósmoklasiści na rekolekcjach

Miniony weekend był dla kandydatów dla bierzmowania z naszej parafii bardzo owocnym czasem. Ósmoklasiści w dniach 6-8 października, pod okiem Księdza Dominika i sześciu animatorek  odbyli rekolekcje w ośrodku rekolekcyjnym w Lipinkach. Kandydaci spędzili czas na wsłuchiwaniu się w głoszone konferencje  oraz dyskusjach na ich temat. Dzięki temu mogli dowiedzieć się jak budowa ć swoją relację z Jezusem i na czym ją opierać. Zgłębiali także wiedzę na temat metod czytania Pisma Świętego i wsłuchiwania się w Słowa, które kieruje do nas sam Bóg. Wspólnie z animatorami młodzi ludzie zastanawiali się czym jest dla nich sakrament bierzmowania, który niedługo przyjmą i jakie obowiązki z niego wynikają. Był to dla wszystkich także czas poświęcony na modlitwę. Uczestniczyliśmy w Eucharystiach, nabożeństwie różańcowym a także Wieczorze Uwielbienia, który zakończył się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. 

Czytaj więcej: Ósmoklasiści na rekolekcjach


Pielgrzymka Róż Żywego Różańca

   3 października br./ środa/ w godzinach popołudniowych z placu kościelnego wyjechał pełny autokar pielgrzymów z duchowym opiekunem, ks. Marcinem Duplagą, do Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu k/ Jasła. Przybyłych pielgrzymów, członków Róż Żywego Różańca z dekanatów okręgu jasielsko- gorlickiego, oraz  parafian powitał kustosz sanktuarium – ks. Jerzy Uchman, szczególnie powitał naszą grupę od Św. Jadwigi, jako jedyną autokarową.. W tym dniu z racji 1- środy miesiąca w sanktuarium celebrowane jest nabożeństwo fatimskie, świątynia wypełniona wiernymi. Nabożeństwo poprzedziła konferencja: o sile modlitwy różańcowej- wygłosił ją ks. Jerzy Uchman.

Czytaj więcej: Pielgrzymka Róż Żywego Różańca


Konkurs "Tradycje niepodległościowe w moim regionie"

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum, do udziału w konkursie plastycznym organizowanym dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Prace należy dostarczyć do dnia 06.11.2018r. do Świetlicy „PRZYSTAŃ” Gorlice ul. Ariańska 4, w godzinach od 11.00 do 17.00. Uroczyste wręczenie cennych nagród odbędzie się dn. 11.11.2018r. po Mszy Świętej o godz. 10.30. Szczegółowe informacje o konkursie tutajCopyright © 2018 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.