foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
Październikowe nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 16.30
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
6 październik godz. 13.00 - MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 GorliceSARDYNIA 22 czerwca – 3 lipca 2024 (12 dni)

WYJAZD PIELGRZYMKOWO-TURYSTYCZNY

 

1 dzień (sobota, 22/06) Gorlice-Wiedeń-Udine

Msza św. Wyjazd na północ Włoch. Przystanek we Wiedniu. Obiadokolacja, nocleg.

 

2 dzień (niedziela, 23/06) Udine-Livorno

Śniadanie. Wyjazd do Wenecji. Płynięcie statkiem. Zwiedzanie miasta. Msza św. Dalsza podróż do Livorno. Kolacja. Zakwaterowanie na promie. Nocny rejs na Sardynię.

 

3 dzień (poniedziałek, 24/06) Olbia-Porto Cervo

Śniadanie. Przypłynięcie do Olbii wcześnie rano. Przejazd do Porto Cervo znajdującego się na Szmaragdowym Wybrzeżu (Costa Smeralda). Miasto zostało utworzone w latach sześćdziesiątych XXw. przez Księcia Karima Aga Khana i jest do dziś ulubionym kierunkiem turystycznym gości, którzy cenią sobie prestiż, luksus oraz nieskażoną przyrodę wyspy. Spacer po porcie. Msza św. w kościele Stella Maris, w którym znajdują się cenne organy neapolitańskie z 1600 roku oraz obraz namalowany przez El Greco - Mater Dolorosa. Przejazd na plażę. Czas wolny. Powrót do Olbii, obiadokolacja, nocleg.

 

4 dzień (wtorek, 25/06) Olbia-Tempio Pausania

Śniadanie. Przejazd do Tempio Pausania. Zwiedzanie muzeum korka, gdzie dowiemy się o jego produkcji oraz zobaczymy unikalne wyroby z tego tworzywa. Msza św. Czas wolny. Popołudniowe plażowanie w okolicach San Teodoro. Powrót do Olbii, obiadokolacja, nocleg.

 

5 dzień (środa, 26/06) Olbia-Mammoiada-Orgosolo-Orosei

Śniadanie. Wyjazd do Mammoiady. Zwiedzanie muzeum masek i strojów używanych na Sardynii w czasie karnawału. Przejazd do Orgosolo. Wyjazd do Orgosolo, miasto w sercu sardyńskiej prowincji, ze słynnymi muralami. Jest to również miejsce męczeńskiej śmierci bł. Antonii Messina, kanonizowanej przez św. Jana Pawła II. Msza św. Przyjazd do Orosei. Możliwość plażowania. Obiadokolacja, nocleg.

 

6 dzień (czwartek, 27/06) Orosei-Cala Gonone

Msza św. Śniadanie. Przejazd do Cala Gonone, nadmorskiej miejscowości, gdzie znajdują się jedne z najpiękniejszych plaż na Sardynii. Rejs statkiem do groty Bue Marino (zwiedzanie), następnie kilkugodzinne plażowanie na plaży Cala Luna. Powrót do Cala Gonone. Czas wolny. Powrót do Orosei. Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień (piątek, 28/06) Orosei-Cagliari

Śniadanie. Wyjazd do Cagliari, stolicy Sardynii. To obecnie najważniejszy na wyspie węzeł komunikacyjny. Wraz z otaczającymi gminami tworzy prawie półmilionową metropolię. Zwiedzimy katedrę, dzielnice Castello i Marina oraz nawiedzimy najważniejsze, sardyńskie sanktuarium maryjne – Bonaria, gdzie znajduje się łaskami słynąca figura Matki Bożej z Dzieciątkiem. Msza św. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 

8 dzień (sobota, 29/06) Cagliari-Bosa-Sassari

Śniadanie. Wyjazd na północ Sardynii. Postój i nawiedzenie Bazyliki Świętej Trójcy Saccargia. Postój w Bosa, średniowiecznym miasteczku, z wąskimi, brukowanymi uliczkami i kolorowymi domami. Msza św. Przejazd do Sassari. Obiadokolacja. Wieczorny spacer po mieście. Nocleg.

 

9 dzień (niedziela, 30/06) Alghero

Msza św. Śniadanie. Całodzienny pobyt w Alghero, plażowanie, dla chętnych rejs statkiem. Obiadokolacja, nocleg.

 

10 dzień (poniedziałek, 1/07)  Alghero-Olbia

Msza św. niedzielna. Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie nuraghe (Santu Antine), rodzaju budowli, które stanowią jedną z największych zagadek wyspy. Przejazd w okolice Olbii. Obiad. Możliwość popołudniowego plażowania. Zakwaterowanie na promie. Nocny rejs do Livorno.

 

11 dzień (wtorek, 2/07) Livorno-Pisa-Udine

Zjazd z promu. Przejazd do Pizy ze słynną krzywą wieżą. Zwiedzanie miasta. Czas wolny. Przejazd w okolice Udine. Obiadokolacja, nocleg.

 

12 dzień (środa, 3/07) Udine-Graz-Gorlice

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Polski. Postój w Grazu. Przyjazd do Gorlic. Zakończenie wyjazdu.

 

CENA: 1200 PLN + 1000€

Zapisy u ks. Pawła Gąsiora (nr tel. 721 642 118) do 15 marca 2024. Zaliczka przy zapisie 500€.

 

Cena zawiera: 11 noclegów e hotelach klasy turystycznej 3* i 4*, pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami, śniadania (11), obiad (1), obiadokolacje (10), woda do posiłków. Przejazd komfortowym autokarem. Ubezpieczenie KL, NW. Opieka pilota. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdy do miast, parkingi.

Cena nie zawiera: dopłata do pokoju jednoosobowego (250€), napoje alkoholowe do posiłków, podróż promem w Alghero, co nie jest wyszczególnione w planie.

 

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania.Copyright © 2024 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.