foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
Październikowe nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 16.30
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
6 październik godz. 13.00 - MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 GorlicePowstał pierwszy krąg rodzinny Domowego Kościoła w Gorlicach !

W środę 25.01.2017 roku w Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła w kaplicy szpitalnej do wspólnoty parafialnej dołączyła gałąź rodzinna Ruchu Światło – Życie: Domowy Kościół.

Podczas uroczystej Mszy Świętej w formie modlitwy i deklaracji cztery małżeństwa wybrały formację w Domowym Kościele jako swój sposób na małżeńskie życie, wspólne pogłębianie wiary oraz wychowywanie dzieci. Przystąpienie do Domowego Kościoła poprzedził dwuletni okres przygotowania (tzw. okres pilotowania) przez Helenę i Jerzego Biernackich oraz ks. Tomasza Rusyna a obecnie ks. Dominika Leniarta.

Para rejonowa Domowego Kościoła: Magdalena i Janusz Nowakowie przekazali nowym członkom Domowego Kościoła oazowe świece – symbol Chrystusa naszego Światła i Życia a ksiądz Dominik Leniart udzielił błogosławieństwa na czas oazowej formacji.

Po zakończonej Eucharystii wspólnota zgromadziła się na agapie, aby dzielić się radością nowo powstałego kręgu – pierwszego kręgu rodzin Domowego Kościoła w Gorlicach.

 

Domowy Kościół zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem. Chce pomóc małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim. Krąg rodzin tworzy 4-7 małżeństw, pragnących wspomagać się wzajemnie w budowaniu wspólnoty rodzinnej. Małżeństwa gromadzą się w imię Chrystusa - dla Niego i z miłości do Niego, aby Go wspólnie odnajdywać i trwać przy Nim w swoim życiu codziennym.

Formując się w Domowym Kościele pary małżeńskie  wraz z kapłanem spotykają się w swoich domach raz w miesiącu, gdzie przy kawie i ciastku rozmawiają o sprawach  życia codziennego i duchowego. Wspólnie modlą się i rozważają Pismo Święte. Jednak zasadnicza formacja następuje w systematycznej pracy nad sobą, swoim małżeństwem i rodziną, w codziennej modlitwie, w czytaniu i rozważaniu Słowa Bożego, comiesięcznym dialogu małżeńskim a także poprzez udział w rekolekcjach wakacyjnych.

 

Dla nas, małżeństw, które przystąpiły do Domowego Kościoła formacja, którą rozpoczynamy to przede wszystkim szansa na umocnienie swojej wiary i głębsze jej przeżywanie, pielęgnowanie miłości małżeńskiej, nauczenie się rozwiązywania konfliktów, wychowywanie dzieci w wierze oraz doświadczenie życia we wspólnocie.

 

Zainteresowane małżeństwa, bez względu na staż, zapraszamy do kontaktu z ks. Dominikiem (tel. 697333539) lub Edytą i Markiem (tel.666051015).

 

 

 Copyright © 2024 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.