foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
15 listopada o godz. 19.00 zapraszamy do G.C.K. na film "KAŻDE ŻYCIE JEST CUDEM"
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
Zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji zmarłych - codziennie, pół godziny przed wieczorną Mszą św,
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Grudzień 2017
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Ogłoszenia 10.12.2017

 

Rozpoczynamy kolejny tydzień Adwentu. Gorąco zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w adwentowej Mszy św. ku czci Matki Bożej – w Roratach – w niedzielę o godz. 10.30, a w dni powszednie o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy młodzież i dzieci. W tym tygodniu prosimy we wtorek – rodziców i dzieci z kl. III a, w środę – z kl. III b, a w czwartek z kl. III c.

 

W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, kandydatów zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę 13 grudnia na Nowennę oraz Roraty. Początek o godz. 17.30. Obecność obowiązkowa.

 

Przez cały czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

W czwartek w parafii Sękowa odbędzie się Wieczór Uwielbienia, na który serdecznie zapraszamy. Tematem będzie przypowieść o zagubionej drachmie. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 17.00.

 

W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10:30 odbędzie się włączenie do grona ministrantów naszych kandydatów oraz błogosławieństwo figurek Jezusa.

 

Dzieci ze szkoły podstawowej zachęcamy do  udziału w kolędowaniu misyjnym, które odbędzie się 7 stycznia. Spotkanie organizacyjne, na którym dowiemy się więcej na temat kolędowania odbędzie się dziś po Mszy Św. o godz.10.30. Więcej informacji znajduje się na stronie naszej parafii oraz w gazetce parafialnej.

 

Zachęcamy do złożenia daru żywnościowego do koszy wystawionych w sklepach naszej dzielnicy. Z zebranych produktów przygotowane zostaną paczki świąteczne dla ubogich mieszkańców naszej parafii. 

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorlicach wraz z Kuchnią Caritas organizuje Wieczerzę Wigilijną w piątek 22 grudnia o godz. 12.00 w siedzibie Kuchni przy ul. Piekarskiej 1. Prosimy osoby pragnące spotkać się przy wigilijnym stole o zgłoszenie swojego udziału w Kuchni Caritas lub w Ośrodku Pomocy Społecznej.

 

We wtorek, 19 grudnia o godz. 9.00 w Sali Teatralnej, organizujemy spotkanie wigilijne dla osób objętych programem FEAD. Osoby samotne chcące wziąć udział w spotkaniu, prosimy o zgłaszanie się do Księdza Proboszcza.  

 

Serdeczne  dziękujemy  za ofiary składane na tacę oraz za pracę przy utrzymaniu czystości w kościele. Na najbliższy tydzień prosimy mieszkańców z ul. Batorego numery od 111 do końca. Kolejna niedziela będzie trzecią w tym miesiącu – składka z przeznaczeniem na cele parafialne.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Zabierzmy ze sobą gazetkę parafialną. W kiosku  można również nabyć kalendarze oraz świece Caritas, natomiast młodzież rozprowadza dziś kartki świąteczne. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wyjazdy formacyjne Oazy.

 

Dzisiaj na Jarmarku Pogórzańskim odbywa się kiermasz świąteczny. Organizatorzy zapraszają w godz. 10-16.

 

17 grudnia na gorlickim rynku o godz. 14.00 organizowana jest VI Wigilia Gorlicka. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 

Dziś wychodząc z kościoła mamy możliwość włączenia się w dzieło pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.  W tym roku celem jest wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Wszystkim, którzy złożą datek składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

 

Intencje Mszy św. w bieżącym tygodniu znajdziesz tutaj

 

 Copyright © 2017 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.