foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
Październikowe nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 16.30
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
6 październik godz. 13.00 - MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 GorliceOGŁOSZENIA  03.12.2023

 

Rozpoczynamy Adwent. Gorąco zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w adwentowej Mszy św. ku czci Matki Bożej – w Roratach – od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o 6.30. W niedzielę o godz. 10.30 procesja z lampionami.

 

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 w Bazylice usłyszymy Małą Mszę Jazzową w wykonaniu nauczycieli szkoły muzycznej w Gorlicach i chóru Cantores Carvatiani. 

 W środę 6 grudnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich, a szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas VIII i VII do Bazyliki na spotkanie z Grzegorzem Czerwickim autorem książki „Nie jesteś skazany”. 

 

W tym tygodniu pierwszy czwartek tygodnia. 

 

W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jako gorliczanie w tym dniu oddajemy szczególną cześć Maryi Niepokalanej - Patronce Gorlic. Parafia Narodzenia NMP zaprasza na uroczystości odpustowe. Zgromadzenie Sióstr Służebniczek przeżywa w tym dniu swoje Święto Patronalne. Msze św. w naszej parafii o godz. 6.30, 9.00 i 18.00.

 

Rada Rodziców, Dyrekcja szkoły podstawowej nr 1 zapraszają na I kiermasz bożonarodzeniowy, który odbędzie się 14 grudnia w budynku szkoły od godziny 16:00. W programie między innymi wspólne dekorowanie pierniczków oraz sprzedaż rękodzieła. Informacje na plakacie w gablocie. 

 

 W sobotę Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Warsztaty Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 8.00 w Bazylice, Zapisy w Kancelarii lub telefonicznie. Więcej informacji tutaj

 

W niedzielę, 10 grudnia br. będziemy przeżywać Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek będzie przeznaczona na ten cel.

 

Organizatorzy Super Sprint Barbórka Gorlicka informują o zamknięciu ul Sportowej   w dniu 10 grudnia w godz. 9.00 d0 20.00.

 

Serdeczne dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz za  pracę przy utrzymaniu czystości w kościele. Na najbliższy tydzień prosimy mieszkańców z ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Krzywoustego. 

 

Przy wyjściu z kościoła wyłożona jest prasa katolicka. W „Niedzieli” i „Gościu Niedzielnym” refleksje adwentowe. W sprzedaży jest nowe czasopismo „Gość Niedzielny Historia Kościoła”. Zabierzmy gazetkę parafialną. 

 

Zbliżają się Święta Narodzenia Pańskiego. Z tej okazji, zadbajmy wspólnie, by osoby starsze i chore, miały możliwość skorzystać z sakramentu pokuty oraz przyjąć Komunię Świętą. Do osób, które zostaną zgłoszone w zakrystii lub kancelarii, udamy się w sobotę 16 grudnia w godzinach przedpołudniowych.

 

Od dzisiejszej niedzieli będą w naszym kościele po Mszach św. rozprowadzane opłatki  świąteczne. Ofiary składane przy tej okazji będą wynagrodzeniem za pracę pana kościelnego i państwa organistów. W tym roku Parafia nie upoważnia  żadnej osoby do roznoszenia  opłatków  po domach. 

 

W ostatnich dniach do wieczności odeszli: + Józef Falarz z Kobylanki i + Barbara Niwińska ostatnio zamieszkała w Poznaniu. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

 

 Intencje Mszy św. w najbliższym tygodniuCopyright © 2023 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.