foto1
Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe - codziennie po wieczornej Mszy św.
foto1
.
foto1
Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe - codziennie po wieczornej Mszy św.
foto1
.
foto1
Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe - codziennie po wieczornej Mszy św.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Czerwiec 2017
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Ogłoszenia 25.06.2017

 

1. Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gliniku przeżywa dziś uroczystości odpustowe ku czci swojej patronki. W tym roku mają one wyjątkowy wydźwięk bowiem ks. Proboszcz Marek Urban. przeżywa 25. rocznicę swoich święceń kapłańskich. Uroczysta suma odpustowa, połączona z procesją wokół kościoła o godz. 11.00. Słowo wygłosi ks. Krzysztof Kudławiec, pracujący na misjach w Ekwadorze.

 

2. Dziś nad ranem wyruszyła pielgrzymka parafialna na Bałkany. Pielgrzymi pamiętają o parafii w roku jubileuszowym i proszą o modlitwę.

 

3. W czwartek po Mszy wieczorowej odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

4. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Festynu. Tym, którzy pracowali fizycznie, paniom przygotowującym smaczne potrawy i wyśmienite ciasto parafialne, młodzieży, paniom które zajęły się loterią, panom, którzy zadbali o porządek na placu, sponsorom, darczyńcom, wszystkim którzy mają jakikolwiek udział w tym dziele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

5. Dziękujemy za wszelką pomoc w tworzeniu Parafii i za pracę przy utrzymaniu czystości w kościele. Na najbliższe dni prosimy mieszkańców z ul. Jezierskiego i Rybickiego.

 

6. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Można nabyć czasopisma dla dzieci, młodzieży i starszych. Zabierzmy ze sobą gazetkę parafialną.

 

7. Rozpoczął się czas wakacyjnego wypoczynku. Drodzy Rodzice dołóżcie starań, aby Wasze dzieci regularnie uczestniczyły w niedzielnej Mszy św., zarówno podczas wyjazdów jak i pobytu w domu. Udającym się na urlopy życzymy wiele radości, słońca i miłego wypoczynku, a pozostającym w domach niech Pan błogosławi w codziennych zajęciach.

 

8. Zapraszamy na 40 Pieszą Pielgrzymkę Rzeszów – Jasna Góra w grupie bł. Karoliny w dniach 4 – 13 sierpnia br. Zapisać się można w Bazylice w dniu 30 lipca o godz 14.00 oraz po każdej mszy św. w naszej parafii. Informacje dodatkowe na tablicy ogłoszeń.

 

9. W sobotę 29 lipca w Tauron Arenie w Krakowie odbędzie się koncert dziękczynny z okazji 1 rocznicy Światowych Dni Młodzieży. Na scenie wystąpi wiele gwiazd Polskiej sceny muzycznej. Wszystkich zainteresowanych wyjazdem prosimy o zgłaszanie się w kancelarii lub do ks. Dominika (tel. 697 333 539).

 

10. Z okazji rozpoczęcie wakacji serdecznie zapraszamy na rajd rowerowy wszystkich młodych w sobotę 01.07 o godzinie 9:00 pod nasza parafie. Podczas tego rajdu udamy sie do Lipinek na modlitwę, grillowanie oraz mecz piłki nożnej. Zapraszamy zarówno tych którzy lubią grać jak i kibicować. Przewidywany powrót ok. 14.

 

9. Dzisiaj na każdej Mszy św. śpiewa nasza schola parafialna. Po Mszy św. razem z ministrantami kwestować będą na dofinansowanie wypoczynku wakacyjnego. Doceńmy ich całoroczny trud w ubogacaniu liturgii i miejmy otwarte serca.

 

 

 Intencje Mszy św. w bieżącym tygodniu znajdziesz tutaj

 

 Copyright © 2017 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.