foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
Październikowe nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 16.30
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
6 październik godz. 13.00 - MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 GorliceSTOLICE NAD DUNAJEM 

(Praga-Wiedeń-Bratysława-Budapeszt) 

24 czerwca - 1 lipca 2023 

 

Program wyjazdu znajduje się poniżej. Zapisy przyjmuje ks. Paweł Gąsior do dn. 26 marca. Zachęcamy do udziału smile

 

 

Dzień 1 (sobota). Msza św. Wyjazd do  Wrocławia. Zwiedzanie miasta; spacer po  Rynku miejskim, Ostrów Tumski. Dla  

chętnych Muzeum Panorama Racławicka (30min). Obiadokolacja i nocleg w hotelu. 

Dzień 2 (niedziela). Śniadanie. Wyjazd do  Krzeszowa. Nawiedzenie Bazyliki i  pocysterskiego opactwa zwanych  

Europejską Perłą Baroku. Msza św. Wyjazd  do Pragi. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. (I Nocleg w Pradze). 

Dzień 3 (poniedziałek). Śniadanie. Całodzienny pobyt w Pradze. Spacer po Hradczanach, Zamek Praskiego z Katedrą św. Wita, Mala Strana, most Karola. Msza św. w kościele Panny Marii Zwycięskiej  z cudowną figurką praskiego Dzieciątka Jezus 

(figurka jest przebierana w szaty, których barwa  odpowiada danemu okresowi liturgicznemu). Czas  wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. (II nocleg w  Pradze). 

Dzień 4 (wtorek). Śniadanie. Zwiedzanie Starego  Miasta: brama prochowa, dom pod Czarną Matką  Boską, Rynek otoczony barokowymi kamienicami,  wieża z zegarem astrologicznym. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. (III nocleg w Pradze). Dzień 5 (środa). Śniadanie. Przejazd do Bratysławy. Spacer po Starym Mieście. Msza św.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 6 (czwartek). Śniadanie.  Przejazd do Wiednia. Pod względem  sytuacji ekonomicznej, stanu  środowiska naturalnego, wskaźnika  przestępczości, dostępu do oświaty i  kultury oraz jakości służby zdrowia Wiedeń jest miastem o najwyższej  jakości życia na świecie – jest na pierwszym miejscu według globalnego rankingu miast. Wiedeńska architektura zawiera w sobie  najważniejsze style architektoniczne, od romańskiego, przez gotycki, barokowy, aż do budynków  współczesnych. Przejazd staromiejską obwodnicą zwaną “Ringiem". Zobaczymy gmach dawnego  Ministerstwa Wojny, budynek Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlament ze stojącym przed nim posągiem  Pallas Ateny, Ratusz, Teatr Zamkowy, Operę i Kościół Wotywny. Przejdziemy dziedzińcami Zamku  Hofburg, Brama św. Michała, Kohlmarkt – reprezentacyjna ulica miasta, katedra św. Szczepana – Stephansdom. Msza św. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 7 (piątek). Śniadanie.  Wyjazd do Budapesztu.  Zobaczymy: Plac Bohaterów, aleję Andrassyego, Zamek  Królewski w Budzie, brzeg  Dunaju, katedra św. Stefana.  Msza św. Czas wolny. Dla  chętnych zwiedzanie z  przewodnikiem parlamentu  Węgierskiego, trzeciego co do  wielkości na świecie.  Zobaczymy: salę posiedzeń Senatu, salon, hall z kopułowym sklepieniem. Powrót do hotelu.  Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 8 (sobota). Msza św. Śniadanie. Wyjazd w kierunku Polski. Postój w Hajduszoboszlo. Dla  chętnych kilkugodzinny pobyt w Aquaparku z wodą termalną lub wyjazd do pobliskiego Debreczyna.  Następnie powrót do Polski. 

CENA: 1000 PLN + 550 €UR 

Zapisy u ks. Pawła Gąsiora do 26 marca 2023. Zaliczka przy zapisie 1000zł. 

Cena zawiera: 7 noclegów w hotelach klasy turystycznej 3*• Pokoje 2 i 3 os. z łazienkami. • Śniadania  kontynentalne (7) i obiadokolacje (7). • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w  klimatyzację, wc, barek, dvd. W autokarze kawa, herbata. • Ubezpieczenie KL, NW. • Opieka Pilota •  Wjazdy do miast, parkingi. 

Cena nie zawiera: dopłaty do pokoju jednoosobowego (170€). • Napoje alkoholowe do posiłków. • Bilet do Parlamentu w Budapeszcie (15€) i wstęp do Accquaparku w Hajduszoboszlo (10€). • Co nie  jest wyszczególnione w planie. 

Ze względów organizacyjnych zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych miejsc.Copyright © 2024 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.