foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
Październikowe nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 16.30
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
6 październik godz. 13.00 - MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 GorlicePIELGRZYMKA DO HISZPANII I PORTUGALII
18-25 lutego 2024
 
🔸 DZIEŃ 1 (niedziela). Wyjazd na lotnisko. Wylot do Hiszpanii. Po przylocie transfer do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
🔹 DZIEŃ 2 (poniedziałek). Śniadanie. Wyjazd do Segowii, gdzie zwiedzimy stare miasto, które jest wpisane na listę UNESCO (zamek Alcazar i Katedra) oraz pierwszy ufundowany przez św. Jana od Krzyża klasztor karmelitański, w którym Święty jest pochowany. Msza św. Czas wolny. Następnie wyjazd do Àvila-miejsca związanego ze św. Teresą, ogłoszoną Doktorem Kościoła i Patronką Europy. Zwiedzanie średniowiecznego miasta otoczonego monumentalnymi murami. Nawiedzimy klasztor, w którym przebywała Święta, i gdzie przybywał św. Jan od Krzyża będąc jej kierownikiem duchowym. Transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
🔸 DZIEŃ 3 (wtorek). Śniadanie. Wyjazd do Toledo. Całodzienne zwiedzanie miasta wpisanego na listę UNESCO: dzielnica chrześcijańska (gotycka Katedra, kościół S. Tomè), muzułmańska i żydowska (synagoga). Msza św. Czas wolny. Powrót do hotelu w Àvila. Obiadokolacja, nocleg.
🔹 DZIEŃ 4 (środa). Śniadanie. Wyjazd do Salamanki. Całodzienne zwiedzanie Salamanki, słynnej ze względu na znajdujący się tutaj najstarszy uniwersytet w Hiszpanii, gdzie studiował św. Jan od Krzyża. Zwiedzanie starego miasta: spacer po Plaza Mayor, nawiedzenie 2 katedr. Msza św. Czas wolny. Transfer do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
🔸 DZIEŃ 5 (czwartek). Śniadanie. Wyjazd w kierunku Fatimy. Po drodze zatrzymamy się w Tomar, by zwiedzić klasztor Chrystusa, dawną siedzibę Templariuszy. Następnie po przyjeździe do Fatimy, zakwaterowanie w hotelu i Msza św. Czas wolny. Obiadokolacja. Możliwość uczestniczenia w wieczornej modlitwie różańcowej. Nocleg.
🔹 DZIEŃ 6 (piątek). Msza św. w Sanktuarium. Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie sanktuarium: miejsce objawień Matki Bożej, bazylika, gdzie znajdują się groby Świętych Pastuszków (Łucji, Hiacynty i Franciszka). Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków Aljustrel, gdzie znajdują się oryginalnie zachowane domy Świętych. Droga krzyżowa. Czas na indywidualną modlitwę. Możliwość uczestniczenia w wieczornej modlitwie różańcowej. Obiadokolacja, nocleg.
🔸 DZIEŃ 7 (sobota). Msza św. w Sanktuarium. Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie, czas na osobistą refleksję i modlitwę. Obiadokolacja. Możliwość uczestniczenia w wieczornej modlitwie różańcowej. Nocleg.
🔹 DZIEŃ 8 (niedziela). Msza św. niedzielna. Śniadanie. Przejazd do Porto. Spacer po mieście. Zwiedzanie Vila Nova de Gaia, gdzie zlokalizowane są wytwórnie wina Porto; zwiedzane winiarni połączone z degustacją lokalnych win. Transfer na lotnisko. Powrót do Polski w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.
____________________
❗️ CENA: 1500PLN + 650€
ℹ️ Zapisy u ks. Pawła Gąsiora (tel. 721-642-118) do 1 października 2023.
Przy zapisie: zaliczka 1500zł oraz ksero dokumentu tożsamości.
✅ Cena zawiera: bilet lotniczy (bagaż podręczny do 10kg+plecak), 7 noclegów w hotelach klasy turystycznej 3* i 4*. Pokoje 2 i 3 os. z łazienkami. Śniadania kontynentalne (7) i obiadokolacje (7), woda do posiłków. Przejazd komfortowym autokarem. Ubezpieczenie KL, NW. Opieka Pilota. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, komunikacja miejska, wjazdy do miast, parkingi.
❎ Cena nie zawiera: dopłata do pokoju jednoosobowego (150€); bagaż nadawany 20 kg (90€); gwarantowane miejsce w samolocie obok siebie (20€, w obie strony); transfer na/z lotnisko w Balicach; napoje alkoholowe do posiłków; co nie jest wyszczególnione w planie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Copyright © 2024 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.