foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Maj 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

   Święta Noc Bożego Narodzenia

Szybko minął czas Adwentu – czas oczekiwania  przyjścia Boga na ziemię. W tym roku  IV – ta Niedziela była zarazem  Wigilią Bożego Narodzenia. Nowonarodzonego Jezusa wierni naszej parafii pragnęli witać najwcześniej jak się da, o czym świadczy licznie gromadzących się w kościele już 45 min. przed północą, by uczestniczyć w czuwaniu modlitewnym. Młodzież pod kierunkiem opiekuna ks. Dominika wypełniła ten czas programem słowno - muzycznym, który wprowadził zgromadzonych w jedną z najważniejszych tajemnic świata- Narodzenia Bożego Syna.

O północy,  liczna Służba Liturgiczna Ołtarza w orszaku wprowadziła 6 –u celebransów Mszy Świętej, której przewodniczył rodak parafii ks. Paweł Batory – Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Rzeszowie. Pierwszym obrzędem uroczystej celebracji było złożenie figurki Dzieciątka Jezus w żłóbku stajenki betlejemskiej, tego symbolu dopełnił proboszcz ks. Jerzy Gondek. Widok Dzieciątka w żłóbku oznacza koniec oczekiwania i tęsknoty za Nim oraz początek dzieła odkupienia. Jezu z miłości do nas „opuściłeś śliczne niebo, obrałeś barłogi…”. Pięknie wykonana szopka, w której naturalnej wielkości postaci Św. Rodziny przyciągają i wręcz zapraszają, by podejść, podać rękę Maryi i Józefowi, a Dzieciątko przytulić do swego serca. Artystyczny wystrój  świątyni jest nie tylko zachwytem nad jego pięknem, ale pomocą w dobrym przeżyciu pamiątki Bożego Narodzenia.  Ogrom talentu i pracy w to dzieło włożyła Grupa Dekoracyjna.

W głębokie przeżycie tej Świętej Nocy wprowadziła wiernych homilia wygłoszona przez ks. Marcina Jaracza. Jakże nie wspomnieć jeszcze o pięknym śpiewie naszej parafialnej scholki dziecięco – młodzieżowej, która wraz z grupą instrumentalistów – skrzypków  i akordeonisty, oraz p. organistce Irenie , to oni podrywali wiernych do śpiewu kolęd . Wszystko to sprawiło, że każdy, kto uczestniczył w środku nocy w tej uroczystości, mógł ogrzać się w bliskości Boga i zadziwić się jak poeta ks. Jan Twardowski /… i pomyśl – jakie to dziwne, że Bóg miał lata dziecinne, matkę, osiołka, Betlejem  …/

Jezu – wychwalamy tę Świętą Noc, w której przyszedłeś na świat i raczyłeś się narodzić jako Uboga Dziecina, stać się człowiekiem i naszym Zbawicielem. Obyśmy nie przeoczyli Twojego przyjścia! Przyjmij modlitwę co ku Tobie płynie, w gwiaździstej nocy srebrnej godzinie…

Maria IgnarCopyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.