foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
Październikowe nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 16.30
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
6 październik godz. 13.00 - MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Październik 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

PRZED UROCZYSTOŚCIĄ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Zbliża się dzień 1 listopada, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych i jedna z piękniejszych polskich tradycji nawiedzania cmentarzy, pamięci i modlitwy za zmarłych.

Miarą naszej kultury duchowej jest między innymi zdolność pamiętania o tych, którzy odeszli do wieczności. Dlatego, tego dnia miliony Polaków nawiedzają każdego roku groby swoich bliskich, dowodząc tego, że ludzka miłość nie kończy się razem ze śmiercią.

Czytaj więcej: Apel Przewodniczącego K.E.P.


Rozszerzona możliwość zyskania odpustu zupełnego za zmarłych

W tym roku, w związku z pandemią Penitencjaria Apostolska rozszerzyła możliwość zyskania odpustu zupełnego za zmarłych na cały miesiąc listopad:

Przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Czytaj więcej: Komunikat Penitencjarii Apostolskiej


Kalendarz Misyjny 2021

Dobry 2021 rok z kalendarzem PDM

Papież Franciszek w Orędziu na Światowy Dzień Misyjny 2020 napisał: „Z miłości do człowieka Bóg Ojciec posłał swego Syna Jezusa (por. J 3, 16). Jezus jest misjonarzem Ojca: Jego Osoba i Jego dzieło jest całkowitym posłuszeństwem woli Ojca (por. J 4, 34; 6, 38; 8, 12-30; Hbr 10, 5-10). Z kolei Jezus, dla nas ukrzyżowany i zmartwychwstały, pociąga nas w swojej dynamice miłości swoim Duchem, ożywiającym Kościół, który czyni nas uczniami Chrystusa i posyła nas na misje do świata i do narodów”. Wszystkie strony kalendarza ukazują historie misjonarzy, którzy są obecni na wszystkich kontynentach. W każdym zdjęciu widać zaangażowanie i troskę fotografa, aby ukazać różne oblicza misji. Mamy nadzieję, że nasz kalendarz będzie piękną dekoracją oraz przypomnieniem, aby modlić się za misje każdego dnia. Pomocne w tym będą Papieskie Intencje Modlitewne na każdy miesiąc.

Kalendarze misyjne rozprowadzamy w naszym kościele przez cały tydzień. Minimalny datek to 10 zł.  Kalendarze są dostępne przy wyjściu z kościoła. Datek wrzucamy do skarbony. Za otwartość serca - Bóg zapłać!


UWAGA !!!

Z przykrością informujemy, że w związku z wprowadzeniem strefy czerwonej w naszym powiecie -

bierzmowanie, zaplanowane na 18 października

zostaje odwołane.

Zapraszamy do oglądania transmisji z Wieczoru Uwielbienia TUTAJ

Wieczór Uwielbienia

W obecnym roku, obchodzonym w stulecie urodzin Karola Wojtyły, jako Rok Jana Pawła II chcemy szczególnie zaprosić Was do udziału w wyjątkowym wydarzeniu. W piątek 16 października, w kolejną rocznicę wyboru Papieża Polaka odbędzie się w Gorlicach WIECZÓR UWIELBIENIA, po raz pierwszy poprowadzony przez nowo powstały zespół TELEO, zbudowany na gruncie muzyki gospel, stworzony w ciągu ostatnich tygodni przez młodych wokalistów / chórzystów oraz świetnych muzyków.  Zespół – którego nazwa nawiązuje do ostatnich słów wypowiedzianych przez Zbawiciela na Krzyżu  - prowadzi i stworzyło muzyczne rodzeństwo Angeliki i Pawła Jędrzejowskich, które w ostatnich latach coraz silniej odbija swój ślad na polskiej, muzycznej scenie chrześcijańskiej.

Czytaj więcej: Wieczór uwielbienia


Pielgrzymka do Częstochowy i Łagiewnik

W poniedziałek, 5 października, odbędzie się pielgrzymka parafialna na Jasną Górę i do Łagiewnik. Wyjazd o godz. 1.00 w nocy z parkingu przy kościele. Koszt pielgrzymki - 60 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc - chętnych serdecznie zapraszamysmileCopyright © 2020 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.