foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Maj 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Aula im. ks. Marcina Szopińskiego

W najbliższą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć ks. Daniela Drozda - dyrektora Domu Diecezjalnego TABOR w Rzeszowie. Ks. Daniel, przez trzy lata pracował ze śp. ks. Marcinem Szopińskim, który pełnił funkcję wicedyrektora TABORu. ks. Marcin, jak wiemy, po dwóch latach duszpasterstwa w naszej parafii poszedł właśnie do Rzeszowa, a niespełna 2 lata temu przeszedł na wieczność do Pana. Zatem zrodziła się myśl, by upamiętnić osobę ks. Marcina i powstaje na Taborze w Rzeszowie Aula im. ks. Marcina Szopińskiego na ok 100 osób. Jesteśmy jako parafia zaproszeni do tworzenia tego dzieła i dlatego za tydzień ks. Daniel będzie głosił Słowo na wszystkich Mszach św., przybliży nam idee Auli im . ks. Marcina, jak również będzie prosił o wsparcie finansowe do puszek.

Czytaj więcej: Aula im. ks. Marcina Szopińskiego


Jadwiżański Wieczór Uwielbienia

Zapraszamy serdecznie na Jadwiżański Wieczór Uwielbienia spotkanie odbędzie się w czwartek 23 maja w naszej parafii. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18:00. Gościć będziemy Marka i Ewę Skoczów. Małżeństwo z 22 letnim stażem, mają trójkę dzieci od 9 lat należą do Domowego Kościoła. Obecnie w diecezji są odpowiedzialni za rejon jasielsko - gorlicki Domowego Kościoła. Po świadectwie modlitwę Uwielbienia poprowadzi ks. Marcin Duplaga. Zakończenie około godziny 20:30


Konkurs plastyczny "Moja sukienka św. Królowej Jadwigi"
 
Z okazji 5 rocznicy konsekracji naszego kościoła zachęcamy uczniów szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie plastycznym: „Moja sukienka św. Jadwigi Królowej”. Celem konkursu jest zaprojektowanie najpiękniejszej sukienki dla Patronki naszej parafii. Prace należy wykonać na arkuszu otrzymanym w zakrystii lub kancelarii. Technika wykonania pracy jest dowolna. Termin składania prac do 12 czerwca 2019r. w zakrystii lub w świetlicy „Przystań". Wszystkie prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane na specjalnej wystawie podczas Festynu Parafialnego.

Czytaj więcej: Moja sukienka św. Królowej Jadwigi


VII Saletyńskie Spotkania Dzieci

Zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej do wzięcia udziału w VII Saletyńskich Spotkaniach Dzieci w Kobylance. Tematem tegorocznego spotkania są słowa: „Rodzina w moim zasięgu”. W ubiegłym roku w spotkaniu uczestniczyło ok. 2 tys. dzieci z całej Polski. Celem spotkania jest pogłębienie więzi z Jezusem poprzez modlitwę, śpiew, taniec i zabawę. Spotkanie odbędzie się w dniach 14-16 czerwca. Dzieci podczas spotkania mają zapewnione wyżywienie, opiekę animatorów, a na nocleg wracają do swoich domów. Koszt uczestnictwa 50 złotych. Szczegółowych informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Dominik (697-333-539). Zapraszamy do odwiedzenia strony: www.dzieci.saletyni.pl.  W tym roku dzieci z uwagi na festyn parafialny, który odbędzie się w niedzielę 16 czerwca uczestniczą w spotkaniach w Kobylance tylko w piątek i sobotę.


53 Złazisko KSM Złota Studzienka 1-5 maja 2019
 
„W mocy Bożego Ducha”- tegoroczne hasło duszpasterskie pomogło nam wędrować szlakami Beskidu Niskiego. Często szukamy Boga w drugiej osobie lub też w sobie. Tym razem postanowiliśmy znaleźć Go w przyrodzie. Naszą grupą opiekowali się dwaj księża: ks. Paweł Karczmarczyk oraz Michał Piętka stąd też nazwa naszej grupy: ,,Karczmarze i Pięteczki’’.  
Zbiórka odbyła się w Sękowej, gdzie też została odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich uczestników złaziska. Chwilę po zakończeniu Eucharystii wyruszyliśmy w drogę, jak się okazało pełną wielu przygód. 
Początki zwykle są trudne. Tak było i w naszym przypadku. Pierwsze podejście ,,dało nam w kość’’, ale nauczyło nas samozaparcia, pokonania swoich słabości fizycznych i nie tylko.  Po wielu godzinach marszu dotarliśmy do Zdyni, miejsca naszego pierwszego noclegu. 

Czytaj więcej: 53 Złazisko KSM


Rekolekcje Filmowe - "Córka Hioba"

W ramach "Rekolekcji filmowych” zapraszamy na projekcję filmu pt: „Córka Hioba”. Seans odbędzie się we wtorek 14 maja o godz. 19.00 w Gorlickim Centrum Kultury. Wstęp wolny (dobrowolna ofiara)

Opis filmu:
Zaburzony psychicznie nastolatek wchodzi do sklepu uzbrojony w broń automatyczną i zabija wielu ludzi. Policjanci próbują odpowiedzieć na pytania: dlaczego chłopak to zrobił? Jak to możliwe że zwykły nastolatek miał dostęp do broni automatycznej? Małe spokojne miasteczko musi zmierzyć się z bezmierną tragedią, kiedy niezrównoważony psychicznie nastolatek, zaszczuty przez rówieśników, postanawia się zemścić.

Czytaj więcej: Rekolekcje Filmowe - Córka HiobaCopyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.