foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.15 dla dorosłych o 17.15
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Luty 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

LIST PASTERSKI BISKUPA RZESZOWSKIEGO NA WIELKI POST 2018 r.

Przystąpcie bliżej do Boga, to i On zbliży się do was. (…)

Uniżcie się przed Panem, a wywyższy was (Jk 4,8.10).

Umiłowani Bracia i Siostry!

1. Słowami Listu św. Jakuba Apostoła zapraszam wszystkich do dobrego przeżywania Wielkiego Postu. Przybliżmy się do Jezusa Chrystusa, który dobrowolnie przyjął surowość życia na pustyni, aby dać nam przykład siły woli i męstwa wśród pokus i niebezpieczeństw życiowych. Podejdźmy do Jezusa Chrystusa tak blisko, abyśmy dobrze zauważyli na Jego rękach i nogach rany; abyśmy dojrzeli Jego zraniony bok i serce otwarte włócznią żołnierza. Chrystus za nas cierpiał rany. Dlatego z wielką miłością wobec Niego odprawiamy w Wielkim Poście częściej niż zwykle Drogę Krzyżową, śpiewamy Gorzkie Żale, uczestniczymy w rekolekcjach, odnawiamy przydrożne krzyże. Przybliżmy się w tym czasie tak bardzo do Jezusa, żebyśmy lepiej zrozumieli także tajemnicę naszego cierpienia i naszej śmierci.

Czytaj więcej: List Pasterski Biskupa na Wielki Post 2018


Nabożeństwa Wielkopostne

Wraz ze Środą Popielcową weszliśmy w okres Wielkiego Postu. W kościołach rozlegają się nawoływania do jak najczęstszego uczestnictwa w praktykach wielkopostnych, by można na sobie doznawać owoców zbawczych wynikających z męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Dlatego szczególnie zapraszamy Was drodzy parafianie do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.

Nabożeństwo drogi krzyżowej ma za zadanie przypomnieć nam o cenie życia jaką zapłacił Jezus dokonując naszego odkupienia. Wpatrując się w Jezusa dokonujemy przeglądu swojej sytuacji. Zapraszamy na poszczególne nabożeństwa:

  • 16:15 - Droga krzyżowa dla dzieci. Zapraszamy na nią dzieci z przedszkoli, i szkół podstawowych. Zwracamy się z apelem do rodziców, babć i dziadków, aby zmobilizować dzieci do uczestnictwa w tej drodze krzyżowej.
  • 17:15 - Droga krzyżowa dla starszych
  • 20:00 - Na to nabożeństwo organizowane przez grupę „Wieczorów Uwielbienia” zapraszamy młodzież z gimnazjum, liceum, studentów, osoby pracujące oraz starszych. Podczas tego nabożeństwa towarzyszy nam śpiew grupy muzycznej z akompaniamentem gitary oraz piękny klimat nastroju i wyciszenia.

Czytaj więcej: Nabożeństwa Wielkopostne


Rekolekcje Filmowe - "Gurgacz"
 
Film „Gurgacz” to pełnometrażowy fabularyzowany dokument o księdzu jezuicie o. Władysławie Gurgaczu, kapelanie oddziału „Żandarmerii” Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej.
Ks. Gurgacz szczególnie naraził się komunistom w związku z głoszonymi kazaniami i naukami rekolekcyjnymi w okresie wielkopostnym roku 1948. Wkrótce podjął decyzję o przyjęciu propozycji wstąpienia do oddziału „Żandarmeria” operującego na obszarze Beskidu Sądeckiego i będącego zbrojną częścią organizacji oporu cywilnego o nazwie Polska Podziemna Armia Niepodległościowa. Ks. Gurgacza aresztowano 2 lipca 1949 r. w Krakowie. Wyrok śmierci, orzeczony przez Wojskowy Sąd Rejonowy w Krakowie, został wykonany na ks. Gurgaczu i dwóch żołnierzach „Żandarmerii” (Stefanie Balickim i Stanisławie Szajnie) w więzieniu Montelupich w Krakowie 14 września 1949 r.

Czytaj więcej: Rekolekcje Filmowe - Gurgacz


Podwójne zwycięstwo!

10 Lutego 2018r. na hali MZS nr. 1 w Gorlicach odbył się kolejny już turniej halowej piłki nożnej o puchar Dziekana Gorlickiego. Nasza parafia ponownie wystawiła dwie drużyny – jedną w kategorii szkół podstawowych i drugą w gimnazjum.
Drużyna gimnazjalna do całego turnieju przystępowała jako faworyt, gdyż są zgraną, solidną ekipą, która pod okiem trenera Marcina Telegi, gra ze sobą już trzeci rok.

Czytaj więcej: Podwójne zwycięstwo


Program "Rodzina Rodzinie"

Zespół Caritas  przy naszej parafii pragnie włączyć się w akcję „RODZINA - RODZINIE” prowadzoną przez Caritas Polska od października 2016 r., która dofinansowuje już 10 tysięcy rodzin w Syrii. Ta pomoc daje ludziom mieszkającym na  zniszczonych przez działania wojenne obszarach, szanse na powrót do normalnego życia- zapewniając dach nad głową, żywność, opiekę lekarską, edukację. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w niedzielę 4 lutego po Mszach Świętych w Kawiarence Parafialnej, Zespół Caritas przyjmował będzie deklaracje włączenia się w taką pomoc.

Czytaj więcej: Program Rodzina Rodzinie


Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

DSC 0040

Przygotowujemy się do rozdania kolejnej partii żywności w ramach programu FEAD na miesiąc grudzień. To duże wyzwanie i ogromna praca do wykonania, ale liczymy, że i tym razem nie zabraknie ludzi chętnych nieść pomoc bliźniemu. Pakowanie żywności odbędzie się w poniedziałek, 5 lutego w grupach godzinowych 8.00-10.00 lub 10.00-12.00 lub 12.00-14.00. Zapraszamy do sali teatralnej wolontariuszy, którzy chcą pomóc w pakowaniu żywności. Każdy, kto znajdzie odrobinę wolnego czasu będzie mile widziany.

Paczki wydawane będą w środę, 7 lutego w godz. 8.00 – 13.00.

Czytaj więcej: Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020Copyright © 2018 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.