foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Maj 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Być dobrym jak chleb...

Tzn. być blisko drugiego człowieka, biednego, potrzebującego, samotnego, bo w nich jest obecny Chrystus. Tę możliwość miał każdy z nas przez cały kończący się już Rok św. Brata Alberta, a jeśli w nadmiarze licznych obowiązków nie uczynił nic dla bliźniego, taką okazję stwarzał w  Adwencie Parafialny Zespół Caritas poprzez prowadzoną od 17 lat akcję pomocy osobom  potrzebującym  wsparcia „Boże Narodzenie 2017”. W dniach 11.XII – 18.XII w dużych sklepach na terenie naszej parafii wystawione zostały oznakowane kosze, przy których dyżurowali wolontariusze – młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przy MZS Nr. 1 oraz z Zespołu Szkół Ekonomicznych wręczając klientom zaproszenie do złożenia w koszu cząstkę z dokonanych zakupów. Nad harmonogramem dyżurów czuwał ks. Marcin Duplaga.   

                          CZYN - Każdy z nas może zmieniać oblicze ziemi, wszyscy jesteśmy powołani do przemiany egoizmu w Miłość, a gdzie człowiek tam okazja do świadczenia dobroci, współczucia, konkretnej pomocy.  Okres świąteczny stwarza ku  temu okazję. Pan Bóg w dziełach miłosierdzia błogosławi i już stawia odpowiednich ludzi, którzy to dzieło poprowadzą. Akcja świątecznej pomocy, to łańcuch i współpraca ludzi dobrej woli – darczyńców, kwestujących wolontariuszy, właścicieli sklepów, firm z terenu parafii, osób służących transportem i zwózką zgromadzonych artykułów, by na końcu członkowie Zespołu Caritas mogli wykonać paczki i przekazać je osobom potrzebującym. O bogactwie paczki decyduje hojność darczyńców, a za nią należy dziękować, bo były lata, gdy wykonywaliśmy ponad 190 szt bogatych paczek. Przez ostatnie lata wyraźna pomoc społeczna państwa przyczyniła się do zmniejszenia ubóstwa i obserwujemy to również w naszym środowisku- ludzi biednych jest mniej- w ostatniej akcji wykonaliśmy 135 szt. paczek. Każda akcja w służbie potrzebującym jest ważna, bo wyzwala w nas odruch dobra, uwrażliwia na niedostatek osoby biednej, a obdarowanym przynosi okruch radości w ten świąteczny czas.                                                      

Pięknym gestem ze strony Dyr. Caritas Okr. Gorlice ks. Jerzego Gondka oraz osób realizujących Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa FEAD było zorganizowanie spotkania wigilijnego 19 XII br. w Sali Teatralnej dla osób korzystających z tego programu . Osoby, które wzięły w tym spotkaniu udział poczuły się wyróżnione, mogli zasiąść do pięknie nakrytych stołów, połamać się opłatkiem i spożyć wigilijne potrawy. Ks. Jerzemu dziękowali za otwarcie i troskę o ludzi pogubionych, za pomoc w wyjściu z nałogów, za powrót do normalności, do Boga /były świadectwa wyjścia z alkoholizmu i życia w trzeźwości 26 lat !!/ Każda z osób uczestniczących w spotkaniu opłatkowym otrzymała przy wyjściu świąteczny upominek.                                                                                                                           

WDZIĘCZNOŚĆ – kierujemy do właścicieli sklepów, którzy wyrazili zgodę na przeprowadzenie zbiórki artykułów spożywczych, a są to: CENTRUM ul. Węgierska, CENTRUM ul. Dukielska, DUKAT ul. Szpitalna, SAM I ul. Kościuszki, BIEDRONKA ul. Kościuszki, właścicielom Zakładu Mięsnego pp. Wojnarskim  za wyroby mięsne, które wzbogaciły paczki, Wytwórni wafli pp. Honkowicz,  dziękujemy  wszystkim, których Boża Opatrzność postawiła na drodze świątecznej  posługi charytatywnej.

Dziecię Jezus spraw, byśmy przez pracę i działanie mogli podzielić się choć odrobiną miłości , którą otrzymujemy od Ciebie, życzymy wszystkim spotkania w sercu z Bożą Dzieciną i wewnętrznej satysfakcji, że ktoś mógł przy naszej pomocy odzyskać uśmiech i radość, której źródłem jest sam Bóg. BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT!

Ignar MariaCopyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.