foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Kwiecień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

II Dzień Integracji Misyjnej

W ramach XX Festynu Parafialnego 17 czerwca w parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach odbył się II Dzień Integracji Misyjnej. Rozpoczęliśmy Mszą św. którą koncelebrowali ks. Daniel  Nowak Dyrektor Dzieła Misyjnego Diecezji Rzeszowskiej, ks. Jan Radoń - misjonarz w Kazachstanie, oraz ks. Krzysztof Kudławiec - misjonarz w Ekwadorze. Przed ołtarzem zgromadzili się kolędnicy misyjni z różnych stron diecezji. Homilię wygłosił ks. Dyrektor, a dzieci w strojach z różnych kontynentów niosły w darze chleb i wino, globus symbolizujący świat oraz pamiątki misyjne z Afryki.

Po Mszy św. na sygnał ks. Proboszcza Jerzego Gondka w górę wyleciało 100 gołębi pocztowych w stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. W otwarciu Festynu Parafialnego i II Dnia Integracji Misyjnej uczestniczyli księża którzy koncelebrowali Msze Świętą, ks. Jerzy Gondek oraz ks. Dominik Leniart duszpasterz ds. misji dekanatu gorlickiego. Misjonarze opowiedzieli nam o swojej pracy w Kazachstanie i w Ekwadorze zapraszając do podjęcia misyjnego trudu zainteresowanych sprawami misji. Komisja konkursowa ogłosiła również wyniki  diecezjalnego konkursu „Napełnieni Duchem Świętym pomagamy misjonarzom”. Atrakcyjne nagrody wręczył ks. Dyrektor z księżmi Misjonarzami.

KATEGORIA: SZKOŁA PODSTAWOWA KL. I-III

  1. Tutko Julita kl. I b MZS nr 1w Gorlicach
  2. Deć Amelia kl. III MZS nr 4 w Gorlicach
  3. Kożuch Dominik kl. III a MZS nr 4 w Gorlicach

 

KATEGORIA: SZKOŁA PODSTAWOWA KL. IV-VII

  1. Urban Emilia kl. VII   SP w Przybówce
  2. Data Kacper kl. IV c MZS nr 1 w Gorlicach
  3. Koperstyński Przemysław kl. IV   SP w Przybówce

Zabawy misyjne poprowadził p. Wojtek a wszyscy chętni mogli odwiedzić stoisko misyjne z afrykańskim domkiem oryginalnie  wyposażonym. Były też egzotyczne zwierzęta, wigwam i możliwość pozyskania afrykańskich pamiątek. Dochód ze sprzedaży pamiątek oraz waty cukrowej został przekazany ks. Markowi Muszyńskiemu na zakup wózka inwalidzkiego dla mieszkańca Republiki Środkowej Afryki. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie i zapraszamy na następne spotkanie za rok.

Teresa StępieńCopyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.