foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
Październikowe nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 16.30
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
6 październik godz. 13.00 - MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Pieszo do polskiego La Salette
 
W sobotę 19 maja br. ok. 30 osobowa grupa pielgrzymów wyruszyła z placu kościoła naszego kościoła, by uczestniczyć w uroczystościach odpustowych w Dębowcu k. Jasła. Grupę poprowadził ks. Marcin Jaracz- pomysłodawca organizacji 1- szej majowej pielgrzymki do tego Sanktuarium. Jak przystało na zorganizowaną pielgrzymkę, o bezpieczeństwo pielgrzymów zadbali porządkowi p. Józef Abram i p. Władysław Kasprzak, niesienia Krzyża oraz baner z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej Patronki Gorlic i bł. Karoliny przez całą trasę podejmowali  się pielgrzymi.  Zwieńczeniem ponad 7- godzinnego trudu pieszego pielgrzymowania było uczestnictwo w nabożeństwach: Nieszporów z katechezą maryjną , w Nowennie do Matki Bożej Saletyńskiej oraz w uroczystej Eucharystii w Wigilię Zesłania Ducha Świętego , którą kończyła procesja światła z Cudowną figurą Matki Bożej Płaczącej. 
Jakże bogaty był to dzień dla Zgromadzenia Saletynów, gdyż w godzinach przedpołudniowych bp. Antoni Pacyfik- Dydycz udzielił 7 – saletyńskim diakonom święceń prezbiteriatu, a godz.. 20- tej  9 Misjonarzy Saletynów obchodziło 25- lecie święceń kapłańskich. Na świętowanie  jubileuszu  przybyli do Dębowca z całej Polski, a także z Ukrainy i Białorusi.
Maryja zgromadziła w Wieczerniku dębowieckim – liczne grono kapłanów, sióstr zakonnych, pielgrzymów, by uczestniczyć w Zstąpieniu Ducha Świętego, by zgodnie z hasłem tegorocznych, majowych uroczystości w Dębowcu: „Moje dzieci, ogłoście to całemu mojemu ludowi” zanieść Jej Orędzia każdemu, którego Opatrzność postawi na naszej drodze.
Ks. Marcinie – dziękujemy, że nie zlekceważyłeś głosu serca, by zorganizować tę Gorlicką 1- szą  Pieszą Pielgrzymkę na uroczystości majowe w Dębowcu. Niech wdzięczność i prośba kustosza Sanktuarium – ks. Pawła Raczyńskiego będzie zachętą do kontynuowania jej organizacji w następnych latach.  Był to naprawdę cudowny czas. Pielgrzymom sprzyjała piękna pogoda, szliśmy w otoczeniu wiosennej przyrody- szpalerów pachnących, kwitnących akacji, radosnego śpiewu ptaków. Jakże to wszystko pobudzało nas do również pięknych modlitw, śpiewu pieśni i pełnej zadumy w czasie konferencji prowadzonych przez ks. Marcina. Dziękujemy Bożej Opatrzności, że każdy z pielgrzymów mógł przemierzyć cały pielgrzymi szlak na własnych nogach, a towarzyszący nam samochód prowadzony przez lektora Tomka Barana – dziękujemy, wiózł tylko nasze plecaki!
Maryjo- Piękna Pani – dziękujemy, że mogliśmy się Tobie pokłonić, przynieść pełne plecaki intencji swoich i tych, którzy nas prosili w tym miejscu o modlitwę.  Cieszymy się, że to polskie La Salette  z każdym rokiem jest piękniejsze przez różne modernizacje, teraz przebudowę placu sanktuaryjnego, zapowiada się naprawdę nowocześnie. 
Maria IgnarCopyright © 2020 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.