foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
Październikowe nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 16.30
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
6 październik godz. 13.00 - MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Luty 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Brąz na Mistrzostwach KSM w piłce siatkowej
 
W ostatni weekend maja w diecezji Pelplińskiej, w miejscowości Tczew, odbyły się IX Mistrzostwa Polski Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Do Tczewa przybyło osiem drużyn - cztery żeńskie i cztery męskie z następujących diecezji: Katowickiej, Drohiczyńskiej, Zamojsko-Lubaczowskiej, Pelplińskiej i Rzeszowskiej. Diecezje Rzeszowską reprezentowała młodzież udzielająca się w parafii świętej Jadwigi w Gorlicach w składzie: kapitan Julka Matyja, Ania Mierzwińska, Patrycja Szlachta, Edyta Wszołek, Iza Niziołek, Monika Kosiba i Paulina Kosiba. Opiekunem grupy był Diecezjalny Duszpasterz Sportowców ks. Dominik Leniart.
Do Tczewa wyjechaliśmy w piątek o godzinie 8:00 i po 9 godzinach drogi ze wspaniałym panem Markiem dotarliśmy na miejsce. Czekał na nas piękny hotel "Carina", w którym rozlokowaliśmy się i udaliśmy się na zwiedzanie. Po wieczornej Mszy Świętej odbyło się losowanie kolejności gier poszczególnych drużyny, a następnie udaliśmy się na spoczynek nocny.
Sobotnie rozrywki nasza drużyna rozpoczęła od pojedynku z dziewczynami z diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Niestety przegrałyśmy 2:0. Następnie zmierzyłyśmy się z przedstawicielkami z diecezji Drohiczyńskiej. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 2;0. O godzinie 15:00 zagrałyśmy mecz o wejście do finału z archidiecezją 
Katowicką. Po zaciętej walce przegrałyśmy w tie-break 2:1 i wiedziałyśmy, że zagramy z diecezją Drohiczyńską o brązowy medal. Mecz rozpoczął się o godziny 17:00 i zakończył o 17:38 naszym zwycięstwem 2:0. Dzień zakończyłyśmy wspólnym oglądaniem finału Ligi Mistrzów. Z uwagi na to, że w niedzielę nie mieliśmy zaplanowanych meczy, po Mszy Świętej udaliśmy się do Sopotu zaczerpnąć jodu i zobaczyć wspaniałe polskie Morze Bałtyckie. O godzinie 11:30 odbyło się oficjalnie zakończenie turnieju i wręczenie cennych nagród. 
Ostatecznie w kategorii żeńskiej wygrały dziewczęta z KSM archidiecezji Katowickiej, drugie miejsce KSM diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej trzecie miejsce przypadło naszej drużynie. W kategorii męskiej wygrali KSM’owicze z diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej, II miejsce KSM diecezji Pelplińskiej, III miejsce KSM archidiecezji Katowickiej.
Na zakończenie pragniemy podziękować tym, bez których pomocy nasz wjazd by się nie odbył. Dziękujemy: Zarządowi Katowickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej, Asystentowi Diecezjalnemu KSM księdzu Tomaszowi Ryczkowi, księdzu proboszczowi parafii świętej Jadwigi w Gorlicach Jerzemu Gondkowi, Pani Poseł na Sejm RP Elżbiecie Zielińskiej, Urzędowi Miasta Gorlice, Regionalnej Fundacji Rozwoju Serce w Kolbuszowej, właścicielom sklepu Delikatesy Centrum przy ul. Dukielskiej, Ewie i Sylwestrowi MikrutCopyright © 2020 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.