foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Maj 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Pielgrzymka pokutna do Łagiewnik i Mogiły
 
Już od kilkunastu lat, w pierwszy piątek Wielkiego Postu, w ramach głębszego przygotowania się do przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego jest organizowana pokutna pielgrzymka do dwóch Sanktuariów: Łagiewnik - stolicy Kultu Miłosierdzia Bożego i do Mogiły - miejsca szczególnej czci Świętego Krzyża. W tym roku wyjazd na nocne czuwanie nastąpił 2 marca. Wśród pielgrzymów byli wierni nie tylko z naszej Parafii, ale także z sąsiednich parafii.
W Łagiewnikach o godz. 15-tej w Godzinie Miłosierdzia, uczestniczyliśmy w Koronce do Bożego Miłosierdzia i rozważaliśmy tajemnicę bolesnej agonii Boskiego Syna. Jednocześnie prosiliśmy Matkę Bożą Miłosierdzia, która stała u stóp Krzyża, aby wypraszała nam, naszym parafiom i całemu Kościołowi potrzebne łaski. Po wspólnej modlitwie, Mszy św., Drodze Krzyżowej i ucałowaniu Relikwii św. Faustyny, ze słowami Kaznodziei: "Miłosierdzie jest naszą nadzieją i nie zna granic, Jezu ufam Tobie”, wyjechaliśmy do Mogiły. 
Czuwanie rozpoczęło się uroczystą Mszą św. o godz.20-tej, po której zgromadzeni pielgrzymi z różnych stron Polski, uczestniczą w Apelu Jasnogórskim. Po apelu miało miejsce uroczyste nałożenie Szkaplerza św. Michała Archanioła wiernym, którzy tego pragnęli. Następnie odbywa się procesja z Najśw. Sakramentem, w czasie której, pątnicy wpatrzeni w Hostię św. wznosili ręce śpiewając: Miłosierdzia Jezu Mój, ześlij z nieba na lud swój. Po procesji (do godz.24-tej) trwa adoracja Pana Jezusa wystawionego w Najśw. Sakramencie, prowadzona przez Ojca Cystersa- Opata Klasztoru. W tym czasie mieliśmy okazję iść na klęczkach wokół łaskami słynącego Krzyża, umieszczonego w bocznej Kaplicy. Tradycja nazywa Pana Jezusa w tym wizerunku Łaskawym, ze względu na łagodny wyraz twarzy. Głowa Chrystusa jest pochylona, a oczy zwrócone są w stronę modlących się wiernych. U stóp Mogilskiego Krzyża modlili się polscy Królowie m.in., Władysław Jagiełło, św.Jadwiga, Kazimierz Wielki. Głównym nabożeństwem czuwania jest Msza św. o północy, celebrowana przez wszystkich kapłanów przybyłych z pielgrzymami. Po Mszy św. Mogliśmy ucałować Relikwię Krzyża św., tzn. maleńką drobinę drzewa krzyża, na którym umarł Zbawiciel świata.
Nasza grupa wyjechała do Gorlic po ucałowaniu Relikwii Krzyża św. Pielgrzymka, to czas szczególnej łaski, to czas wewnętrznej refleksji i modlitwy połączony z pątniczym trudem, czas postanowień na dalsze etapy swojego ziemskiego życia.  Copyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.