foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Maj 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Diecezjalne Mistrzostwa KSM w piłce siatkowej
 
W sobotę 10 marca br. odbyły się Diecezjalne Mistrzostwa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Piłce Siatkowej. Zawody rozegrano na hali Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach.
Zawodnicy zjechali się do Gorlic w sobotni poranek. O godz. 9:00 w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Królowej, została odprawiona Msza Święta w int. wszystkich zawodników i zawodniczek. Eucharystii przewodniczył ks. Michał Liput wikariusz parafii Kryg, a homilię wygłosił ks. Michał Piętka wikariusz parafii w Sękowej. Po zakończonej Mszy Świętej miało miejsce oficjalne otwarcie turnieju, którego dokonali: Ks. Proboszcz Jerzy Gondek, Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla, Radny Miasta Adam Piechowicz oraz Prezes Zarządu KSM Paweł Grodzki.
Do Gorlic przyjechało ok. 300 zawodników i zawodniczek z wielu zakątków naszej Diecezji: Strzyżowa (Fara), Kamienia, Kosów, Harklowej, Pstrągowej, Binarowej, Sękowej, Kolbuszowej (św. Brat Albert), Krygu, Błażkowej, Kobylanki, Cieklina, Kupna, Dobrzechowa, Chmielnika, Rzeszowa (św. Michała). Nie zabrakło również gospodarzy turnieju z parafii św. Jadwigi. W czasie rozgrywek stoczono wiele zaciętych pojedynków, wszystko jednak przebiegało w duchu przyjaźni i zasady fair play. Przybyli kibice nie mogli narzekać na brak emocji.
Po zaciętych pojedynkach końcowa klasyfikacja w piłce siatkowej dziewcząt wyglądała następująco: I miejsce KSM św. Jadwigi Królowej w Gorlicach, II miejsce KSM Kosowy, III miejsce KSM Cieklin. Najlepszą zawodniczką turnieju została Julia Matyja z Gorlic św. Jadwigi. W kategorii chłopców zwycięskimi drużynami okazały się: I miejsce KSM Dobrzechów, II miejsce KSM Pstrągowa, III miejsce KSM Chmielnik. Najlepszym zawodnikiem turnieju był Jakub Mazur z Dobrzechowa. Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy, a zdobywcom I miejsc życzymy dalszych sukcesów podczas Mistrzostw Polski KSM, które odbędą się w dniach 25-27 maja w Pelplinie.
Po zakończeniu turnieju odbyło się uroczyste rozdanie pucharów, statuetek, dyplomów i nagród przez Asystenta Diecezjalnego KSM ks. Tomasza Ryczka, Prezesa Zarządu KSM Pawła Grodzkiego, Ks. Proboszcza Jerzego Gondka, Panią Poseł na Sejm RP Elżbietę Zielińską oraz Radnego Miasta Gorlice - Adama Piechowicza. Ubogaceni współzawodnictwem, zabawą i swoim towarzystwem, uczestnicy powrócili do swoich domów. Mistrzostwa zostały zorganizowanie by propagować jedną z zasad Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, że należy dbać o zdrowie i rozwój fizyczny.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację rozgrywek: Poseł na Sejm Elżbiecie Zielińskiej, Burmistrzowi Rafałowi Kukli,  Ks. Jerzemu Gondkowi, Dyrekcji i pracownikom MZS nr 1 w Gorlicach,  Dyrekcji Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach, Piekarniom „Weronica” i „Szymbarczanka”, Janowi Wojnarskiemu, Antoniemu Przybylskiemu, Adamowi Piechowiczowi, Jakubowi Rogulskiemu, Annie Górskiej oraz młodzieży z parafii Kryg, św. Jadwigi Królowej oraz całemu Zarządowi KSM DRz. galeria
 
ks. Dominik LeniartCopyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.