foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28


Msza św. posłania

 5 września br. o godz.18- tej już po raz 5-ty wszystkie grupy apostolskie naszej parafii uczestniczyły w uroczystej Mszy Świętej, by wypraszać Boże błogosławieństwo w rozpoczynającym się kolejnym roku duszpastersko – formacyjnym. Koncelebrze Mszy św. sprawujących przez 4 kapłanów przewodniczył nowy senior wikariuszy- ks. Marcin Jaracz. Kazanie głosił proboszcz- ks. Jerzy Gondek. Nawiązując do Ewangelii porównał osoby zaangażowane w różnych grupach apostolskich do „zaczynu”, winniśmy swoim świadectwem życia , zaangażowaniem w życie wspólnoty „Iść i głosić”. Prosił, by uczestnicząc w tej Eucharystii Panu Bogu powierzać wszystkie dzieła, które będziemy podejmować w tym roku duszpasterskim, szczególną modlitwą za przyczyną Matki Bożej w 100- lecie Jej Objawień w Fatimie obejmujemy misje parafialne, które przeżywać będziemy w dniach 23 września - 1 października.

  Każda twórcza troska dobrego pasterza płynie z miłości i taką jest MOST MODLITEWNY, o który prosił w kazaniu ks. Proboszcz. Od dzisiejszego dnia,  członkowie grup codziennie,  aż do zakończenia misji podejmą się odmówienia 1- dziesiątki Różańca św. Harmonogram uczestnictwa w tym modlitewnym dziele otrzymał każdy uczestnik Mszy św.- trwajmy w tym modlitewnym szturmie również przez miesiąc październik – prosił Pasterz parafii, nie tylko członków grup, ale wszystkich parafian. Sprawa Misji Parafialnych, to ogromne dzieło odnowy duchowej, wzrastania w wierze  wspólnoty, ale i każdego osobiście. Włączajmy się w przygotowanie tego dzieła. Kolejną okazją do włączenia się w dzieło Misji Świętych będzie pomoc w roznoszeniu folderów z programem i zaproszeniem do wzięcia w nich udziału. Ks. Proboszcz z troską, ale i z mocą podkreślał, by dzieło Misji i ich duchowych owoców, dzieło pracy w grupach polecać Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej i patronki parafii św. Jadwigi Królowej.

    Na zakończenie Mszy Świętej ks. Jerzy poświęcił obrazki z wizerunkiem M.B. Fatimskiej oraz Koronki Różańca. Dewocjonalia te otrzymał każdy uczestnik Mszy. Ks. Marcin przed błogosławieństwem poprowadził wspólnie z wiernymi modlitwę umieszczoną na awersie obrazka- AKT POŚWIĘCENIA SIĘ RODZINY SERCU MARYI oraz 1 dziesiątek Różańca.

  W tym dniu obchodziliśmy wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, która podpowiada nam; „włóżcie wasze ręce w dłonie Maryi i dajcie się Jej prowadzić do Chrystusa”- z Boga jest przeogromna moc, a nie z nas, odczytujmy Jego Wolę i bądźmy „światłem dla świata”. galeria

                                                                                                                                       Maria IgnarCopyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.