foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
7 października - „Różaniec do granic”
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
23 września rozpoczynamy Misje Święte - zapraszamy !
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Październik 2017
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Zmiany personalne w naszej parafii

18 sierpnia br. J. E. Ks. Bp Jan Wątroba dokonał zmian personalnych księży pracujących w diecezji rzeszowskiej. Dotknęły one również i naszą parafię, z której po czterech latach odchodzi do parafii pw. św. Urszuli w Lubeni ks. Paweł Gnat. Za wszelki trud włożony w posługę duszpasterską w naszej parafii składamy mu serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy ks. Pawła o naszych modlitwach. Jednocześnie Ksiądz Biskup Ordynariusz mianował nowego wikariusza ks. mgr Marcin Duplaga, który przychodzi z Rzeszowa z parafii pw. św. Józefa. 

Nowemu wikariuszowi na początku jego duszpasterskiej pracy życzymy obfitości darów Ducha Świętego, błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa św. Jadwigi. Ks. Marcin pochodzi z Domaradza. W 2002 roku ukończył Liceum Ogólnokształcące w Miejscu Piastowym i wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. 10 V 2008 roku otrzymał święcenia kapłańskie w katedrze rzeszowskiej z rąk ks. bpa Kazimierza Górnego. Następnie pracował jako wikariusz w parafii Chmielnik Rzeszowski, Czudec oraz Rzeszów - św. Józefa. W Gorlicach będzie katechizował w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera. W naszej parafii będzie opiekunem następujących grup: Oazy młodzieżowej, Róż Różańcowych, grupy Focolare, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Stowarzyszenie Przyjaciół WSD w Rzeszowie, Grupy Modlitewnej. Będzie również odpowiedzialny za przygotowanie 3 grupy kandydatów do bierzmowania.

Zmiany personalne dotknęły również wspólnotę Sióstr Służebniczek.  Odeszła s. Joanna Matuła do pracy w Radomyślu Wielkim, a przybyła Siostra Urszula Tomaśko. S. Urszula pochodzi  z Bruśnika.  Pracowała ostatnio w Dąbrowie Tarnowskiej jako wychowawczyni w przedszkolu i będzie kontynuować swoją pracę w gorlickiej ochronce przy ul. Jezierskiego 3. Siostrze Joannie i s. Urszuli życzymy błogosławieństwa Bożego na nowych placówkach.Copyright © 2017 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.