foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
Październikowe nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 16.30
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
6 październik godz. 13.00 - MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 GorlicePIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE – BAŁKANY 2022 

25 CZERWCA – 2 LIPCA 2022 

1 DZIEŃ - BUDAPESZT (25 czerwca-sobota) 

Zbiórka uczestników w Gorlicach.  Msza Święta o godz. 5.00. Przejazd  do Budapesztu. Popołudniowe  zwiedzanie miasta. Nocleg w  okolicach Budapesztu. 

2 DZIEŃ - MARIJA BISTRICA (26 czerwca – niedziela) 

Śniadanie. Wykwaterowanie z  hotelu i dalsza podróż. Postój w miejscowości Marija Bistrica – największego sanktuarium maryjnego w Chorwacji. Msza święta niedzielna. Przejazd do Plitwickich Jezior-najbardziej znanego i najchętniej odwiedzanego miejsca nie tylko w  Chorwacji, ale i na całych Bałkanach. Około 3 godzinne zwiedzanie Parku Narodowego z  krystalicznie czystymi, turkusowymi jeziorami kaskadowymi, ukrytymi wśród majestatycznych  gór. Po zwiedzaniu, przejazd na nocleg w okolicach Parku. Obiadokolacja. Nocleg. 

3 DZIEŃ - TROGIR I SPLIT (27 czerwca - poniedziałek) 

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do Trogiru – zespół starego miasta, Katedra Św. Wawrzyńca z XII w., kościoły gotyckie, kaplica błogosławionego Ivana Ursini – najpiękniejszy zabytek renesansu w  Dalmacji. Następnie przejazd na  zwiedzanie Splitu. Jest to jedno z  większych miast leżących na  Chorwackim wybrzeżu. Jako  gospodarcze, kulturalne i  turystyczne centrum Dalmacji, o  bogatej historii, posiada wiele  zabytków i zbiorów muzealnych.  Zwiedzimy m.in.: rzymski pałac  Dioklecjana z III w. z mauzoleum, świątynią Jowisza, rezydencją cesarską, kolumnowym dziedzińcem, bramami, liczne romańskie,  gotyckie i barokowe kościoły, pałace, pomniki, muzea. Następnie przejazd do Medjugorie. Msza  św. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg (1 nocleg w Medjugorie). 

4 DZIEŃ (MEDJUGORIE) (28 czerwca - wtorek) 

Śniadanie. Zwiedzanie Medjugorie z przewodnikiem. Wejście na Górę Objawień, miejsca pierwszych objawień Matki Bożej, kilkaset metrów ponad przysiółkiem wioski Bijakovici  zwanym Podbrdo. Czas wolny na osobistą modlitwę. Msza święta. Obiadokolacja i nocleg (2  nocleg w Medjugorie). 

5 DZIEŃ - MOSTAR, KRAVICA  (29 czerwca - środa) 

Wejście o 4.30 na Górę Kriżvak (dla chętnych). Msza św. Powrót na  śniadanie ok. 9.00. Przejazd do Mostaru - miasta zachwycającego  swoim orientalnym klimatem, z najcenniejszym zabytkiem - kamiennym starym mostem  (wpisanym na listę UNESCO) nad rzeką Neretwą, który łączy dwie części miasta - muzułmańską i chrześcijańską. Przejazd nad wodospady Kravica – możliwość kąpieli i plażowania. Powrót do  hotelu. Obiadokolacja i nocleg (3 nocleg w Medjugorie). 

6 DZIEŃ – MAKARSKA/WYSPA BRAĆ  (30 czerwca - czwartek) 

Śniadanie. Przejazd do Chorwacji na Rivierę Makarską. Całodzienne plażowanie w Makarskiej lub rejs statkiem na wyspę Brać i  plażowanie na słynnej chorwackiej plaży Złoty Róg (Bol), obiad na statku. Po rejsie, powrót do Medjugorie. Obiadokolacja, nocleg  (4 nocleg w Medjugorie). 

7 DZIEŃ - DUBROWNIK (1 lipca - piątek) 

Msza św. Śniadanie. Wykwaterowanie.  Wyjazd do Dubrownika – miasta nazywanego „perłą Adriatyku” - spacer po starówce. Czas  wolny. Wyjazd na północ Chorwacji. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. 

8 DZIEŃ (LUDBREG) (2 lipca sobota) 

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i wyjazd  w drogę powrotną do Polski. Postój w miejscowości Ludbreg - nawiedzenie miejsca cudu eucharystycznego w północno – wschodniej Chorwacji. Msza św. Dalsza podróż w stronę Polski. Przyjazd do Gorlic w  godzinach nocnych. 

ZAPISY: ks. Paweł Gąsior 721 642 118  

CENA: 950 PLN + 350 €UR 

Cena zawiera: Wszystkie 7 noclegów w  

hotelach klasy turystycznej 3*• Pokoje 2 i 3 os. z łazienkami. • Śniadania kontynentalne (7) i  obiadokolacje (7). • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, wc, barek  i dvd. W autokarze kawa, herbata. • Ubezpieczenie KL, NW. • Opieka Pilota • Wjazdy do miast,  parkingi. Cena nie zawiera: dopłaty do pokoju jednoosobowego (150€). • Napoje alkoholowe  do posiłków. • Bilet na rejsy (dla chętnych) po Dunaju w Budapeszcie (15€) i na wyspę Brać  (35€; rejs od 8.30-18.30). • Co nie jest wyszczególnione w planie.Copyright © 2024 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.