foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
Październikowe nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 16.30
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
6 październik godz. 13.00 - MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Grudzień 2019
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Zapraszamy na spotkanie Kolędników Misyjnych

W czwartek, 12 grudnia, o godz. 16.00 w świetlicy Przystań odbędzie się kolejne spotkanie Kolędników Misyjnych. Zapraszamy również dzieci, które chciałyby jeszcze dołączyć do grup kolędniczych. 


Zapraszamy na spotkanie 

Serdecznie zapraszamy 14 grudnia na godz. 10.00 do naszej kawiarenki na wykład dr hab. n. med. Piotra Kukli, który przedstawi „Fakty i mity o cukrach, tłuszczach, witaminach i suplementach” 


Rekolekcje Filmowe - "Chleb z nieba"

W ramach Rekolekcji Filmowych zapraszamy na kolejne spotkanie z dobrym filmem. W tym miesiącu proponujemy: „Chleb z nieba” - opowieść o wyjątkowym dziecku, które w wigilię zostaje znalezione przez bezdomnych na śmietniku i jest…niewidzialne. 

 Projekcja odbędzie się w piątek, 13 grudnia, o godz. 19.00 w Gorlickim Centrum Kultury. Wstęp wolny (dobrowolna ofiara). 

Czytaj więcej: Rekolekcje Filmowe - Chleb z nieba


LIST PASTERSKI BISKUPA RZESZOWSKIEGO NA ADWENT 2019 r.

 

Umiłowani Bracia i Siostry!

  1. Pierwsza Niedziela Adwentu otwiera przed nami nowy rok liturgiczny: czas łaski i obecności Pana pośród nas. W Kościele w Polsce rozpoczynający się rok będzie pierwszym z trzech lat, w sposób szczególny poświęconych Eucharystii. Jego motto przewodnie brzmi: „Wielka Tajemnica Wiary”. Z tej okazji pragnę skierować do Was, umiłowani Diecezjanie, to pasterskie słowo.

Czytaj więcej: List pasterski na Adwent 2019


Dzwon św. Jadwigi Królowej poświęcony Matce Bożej Patronce Gorlic
 
W maju 2017 roku podjęto decyzję o umieszczeniu dzwonu w wieży naszego kościoła. Od tej chwili rozpoczęły się negocjacje z Pracownią Ludwisarską Jana Felczyńskiego z Przemyśla, które zaowocowały podpisaniem wstępnej umowy na wykonanie dzwonu. We wrześniu b.r. projekt został przekazany Radzie Parafialnej i zaakceptowany podczas ostatniego spotkania Rady. Zadecydowano że będzie to dzwon o  wadze 1950 kg o dźwięku w tonacji cis-des/1 i średnicy 146 cm. Zgodnie z umową, dzwon powinien pojawić się w naszej parafii w dniu Parafialnego Odpustu, 8 czerwca 2020 r., a następnie rozpoczną się prace mające na celu zainstalowanie go w wieży kościoła. Chcemy, aby dzwon po raz pierwszy zadzwonił 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. 

Czytaj więcej: Dzwon św. Jadwigi Królowej


I L.O. im. M.Kromera zaprasza absolwentów na VIII Spotkanie Pokoleń!

Zarząd Gorlickiego Stowarzyszenia Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach oraz Dyrekcja naszej szkoły serdecznie zapraszają Wszystkich Absolwentów na kolejne VIII„SPOTKANIE POKOLEŃ”, które odbędzie się w dniu 9 listopada 2019 r. (sobota) w sali gimnastycznej I LO.

Czytaj więcej: VIII Spotkanie Pokoleń


Rekolekcje Filmowe - "IDEALNA FALA"

W ramach Rekolekcji Filmowych zapraszamy na kolejne spotkanie z dobrym filmem. W tym miesiącu proponujemy: „Idealna fala” - film ukazujący, że Boga można odnaleźć wszędzie, nawet w falach oceanu. Projekcja odbędzie się w piątek, 8 listopada, o godz. 19.00 w Gorlickim Centrum Kultury. Wstęp wolny (dobrowolna ofiara). 

Czytaj więcej: Rekolekcje Filmowe - IDEALNA FALA


Listopadowa kwesta na rzecz potrzebujących

1 listopada, w ramach corocznej inicjatywy Parafialnego Zespołu Caritas działającego przy naszej parafii, na cmentarzu komunalnym, odbyła się kwesta mająca na celu wsparcie podopiecznych Kuchni Caritas - ciepłe posiłki, paczki żywnościowe i organizację spotkań świątecznych.  Podczas tegorocznej kwesty, 40 wolontariuszy zgromadziło kwotę 13.355 zł. Na ręce p. Stanisława Mężyka – przewodniczącego P.Z.C. – składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom czynnie uczestniczącym w zbiórce datków. Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim darczyńcom - ludziom dobrej woli – za Waszą życzliwość i wsparcie dzieła miłosierdzia, za troskę o ludzi dotkniętych ubóstwem. To dzięki Waszemu zaangażowaniu i  dobremu sercu, osoby bezdomne i materialnie ubogie mogą otrzymać tak bardzo potrzebną pomoc i wsparcie. Bóg zapłać. 


Kwesta na gorlickich nekropoliach

W Uroczystość Wszystkich Świętych na gorlickim cmentarzu komunalnym będzie prowadzona kwesta do puszek. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie działalności Kuchni Caritas wydającej posiłki dla najuboższych. W tym szczególnym dniu, gdy swoje myśli kierujemy ku zmarłym członkom naszych rodzin, przyjaciołom i znajomym, pamiętajmy również o tych, którzy są wśród nas i potrzebują pomocy. Na miarę swoich możliwości, podzielmy się chlebem z najuboższymi, składając datki do puszek, kwestujących wolontariuszy. Uzyskane w ten sposób środki co roku zasilają konto Kuchni Caritas i są przeznaczone na gorące posiłki i świąteczne paczki żywnościowe dla podopiecznych zakładu przy ulicy Piekarskiej. Za dar serca składamy gorące podziękowania - Bóg zapłać!

Na cmentarzu parafialnym będą zbierane do puszek ofiary na renowację zabytków.


Występ scholii w Filharmonii Rzeszowskiej

Od 1 do 31 października na terenie naszej diecezji były podejmowane przeróżne działania wspierające misje i misjonarzy. Szczególnym wydarzeniem, był środowy wieczór 16 października 2019 r. w Filharmonii Podkarpackiej gdzie odbyły się  obchodów XIX Dnia Papieskiego. Papież Jan Paweł II jest dla nas wszystkich prawdziwym misjonarzem naszych czasów. Dotarł na krańce świata z Dobrą Nowiną.

Czytaj więcej: Występ scholi w FilharmoniiCopyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.