foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Lipiec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Projekt „E – Gorliczanie". Szkolenia finansowane ze środków

Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych organizowanych w ramach projektu „E – Gorliczanie. Szkolenia odbywać się będą od 15 lipca, również w naszej kawiarence i  będę realizowane w modułach tematycznych:

  1. Rodzic w Internecie,
  2. Mój biznes w sieci,
  3. Moje finanse i transakcje w sieci,
  4. Działam w sieciach społecznościowych,
  5. Tworzę własną stronę internetową (blog),
  6. Rolnik w sieci,
  7. Kultura w sieci,

 Zapisu  na wybrane szkolenie można dokonać w najbliższą środę po wieczornej Mszy św.  w kawiarence. Informacje o terminach i godzinach zajęć podane zostaną po skompletowaniu grup. Szczegóły tutaj.


Młodzi Duchem mają już... 10 lat.

W  poniedziałek o godz. 10.00 w kawiarence spotkanie Młodych Duchem z okazji 10 – lecia  powstania grupy. Seniorzy zapraszają serdecznie osoby, które współpracowały z grupą, swoich sympatyków oraz osoby, które pragną zasilić szeregi grupy na jubileuszową kawę i ciasteczko. 

Grupa „Młodzi Duchem” powstała w 2009 r., a jej tworzeniem zajęła się p. Leokadia Płaczek, której w sprawach organizacyjnych pomagała p. Agnieszka Rogulska. Grupa spotyka się regularnie raz w tygodniu, w sali pod plebanią, by doskonalić swoje umiejętności wokalne i spędzić wspólnie czas. Wielokrotnie mieliśmy okazję słuchać ich śpiewu podczas festynu i innych imprez organizowanych w parafii – z okazji Dnia Rodziny, Dnia Kobiet lub Andrzejek, bo w swoim bogatym repertuarze mają nie tylko pieśni religijne, ale także patriotyczne, ludowe i biesiadne.

Czytaj więcej: Młodzi Duchem mają już... 10 lat


OŚWIADCZENIE Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

w sprawie aktów nienawiści wobec katolików w Polsce

  1. Gdy w lipcu 2016 r. zamordowano w Normandii księdza Jacques’a Hamela podczas sprawowania Mszy św. wydawało się nam, że w Polsce takie rzeczy nie mogą się zdarzyć, przede wszystkim dlatego, że wciąż żywa jest w naszym narodzie pamięć o ks. Jerzym Popiełuszce, Stefanie Niedzielaku, Stanisławie Suchowolcu, Sylwestrze Zychu i tylu innych duchownych – ofiarach komunistycznego reżimu. Gdy w Bretanii próbowano usunąć krzyż z pomnika św. Jana Pawła II, wydawało się nam, że takie akty wandalizmu są nie do pomyślenia w kraju tak silnie jak nasz związanym z chrześcijaństwem. Gdy pokazano mi zdjęcie z Brukseli, na którym widniał wizerunek Serca Jezusowego i Serca Maryi zawieszone na drzwiach toalety, pomyślałem sobie: „Na szczęście to barbarzyństwo jeszcze do nas nie dotarło”.

Czytaj więcej: Oświadczenie Przewodniczącego K.E.P.


Uroczystość Bożego Ciała

20 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 12.00, sprzed naszej świątyni, wyruszy uroczysta procesja, która w tym roku przejdzie ulicami: Ariańską, Szpitalną, Armii Krajowej i zakończy się przy kościele. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesjach, nie tylko w Boże Ciało, ale  podczas całej oktawy: w niedzielę  tylko po Mszy św. o godz. 10.30, a w pozostałe dni – po wieczornej Mszy św. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dla których, jak co roku, przez cały czas trwania oktawy przewidziano słodycze. 

 W Uroczystość Bożego Ciała przed kościołem Parafialny Zespół Caritas będzie kwestował na rzecz najuboższych – podopiecznych Kuchni Caritas w Gorlicach. Zachęcamy, aby poczęstować się słodkościami  na znak naszej łączności z potrzebującymi. Za złożony dar składamy „Bóg zapłać”.

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. 


Zapraszamy na XXI Festyn Parafialny


WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Słowo biskupów do wiernych

Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych,

którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej

kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza

(Mk 9, 42)

Drogie Siostry i drodzy Bracia!

W ostatnim czasie wspólnota Kościoła w Polsce wstrząsana jest kolejnymi bolesnymi informacjami o wykorzystywaniu seksualnym dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. Przestępstwa te są źródłem głębokiego cierpienia osób pokrzywdzonych. Nie ma słów, aby wyrazić nasz wstyd z powodu skandali seksualnych z udziałem duchownych. Są one powodem wielkiego zgorszenia i domagają się całkowitego potępienia, a także wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec przestępców oraz wobec osób skrywających takie czyny.

Czytaj więcej: Wrażliwość i odpowiedzialność - słowo biskupów do wiernych


Triduum ze św. Jadwigą


Aula im. ks. Marcina Szopińskiego

W najbliższą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć ks. Daniela Drozda - dyrektora Domu Diecezjalnego TABOR w Rzeszowie. Ks. Daniel, przez trzy lata pracował ze śp. ks. Marcinem Szopińskim, który pełnił funkcję wicedyrektora TABORu. ks. Marcin, jak wiemy, po dwóch latach duszpasterstwa w naszej parafii poszedł właśnie do Rzeszowa, a niespełna 2 lata temu przeszedł na wieczność do Pana. Zatem zrodziła się myśl, by upamiętnić osobę ks. Marcina i powstaje na Taborze w Rzeszowie Aula im. ks. Marcina Szopińskiego na ok 100 osób. Jesteśmy jako parafia zaproszeni do tworzenia tego dzieła i dlatego za tydzień ks. Daniel będzie głosił Słowo na wszystkich Mszach św., przybliży nam idee Auli im . ks. Marcina, jak również będzie prosił o wsparcie finansowe do puszek.

Czytaj więcej: Aula im. ks. Marcina Szopińskiego


Jadwiżański Wieczór Uwielbienia

Zapraszamy serdecznie na Jadwiżański Wieczór Uwielbienia spotkanie odbędzie się w czwartek 23 maja w naszej parafii. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18:00. Gościć będziemy Marka i Ewę Skoczów. Małżeństwo z 22 letnim stażem, mają trójkę dzieci od 9 lat należą do Domowego Kościoła. Obecnie w diecezji są odpowiedzialni za rejon jasielsko - gorlicki Domowego Kościoła. Po świadectwie modlitwę Uwielbienia poprowadzi ks. Marcin Duplaga. Zakończenie około godziny 20:30


Konkurs plastyczny "Moja sukienka św. Królowej Jadwigi"
 
Z okazji 5 rocznicy konsekracji naszego kościoła zachęcamy uczniów szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie plastycznym: „Moja sukienka św. Jadwigi Królowej”. Celem konkursu jest zaprojektowanie najpiękniejszej sukienki dla Patronki naszej parafii. Prace należy wykonać na arkuszu otrzymanym w zakrystii lub kancelarii. Technika wykonania pracy jest dowolna. Termin składania prac do 12 czerwca 2019r. w zakrystii lub w świetlicy „Przystań". Wszystkie prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane na specjalnej wystawie podczas Festynu Parafialnego.

Czytaj więcej: Moja sukienka św. Królowej JadwigiCopyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.