foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
Październikowe nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 16.30
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
6 październik godz. 13.00 - MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Sierpień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Bierzmowanie - zmiana terminu

Uległ zmianie termin bierzmowania. Uroczysta Msza św, z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w naszej parafii 23 sierpnia b.r. o godz. 14.00. W przypadku zaistnienia przeszkód lub trudności wynikających ze zmiany terminu jest możliwość przyjęcia sakramentu w innej parafii. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z księdzem Jerzym Gondkiem. 


Parafia p.w. św. Jadwigi Królowej w Gorlicach

Numer konta parafii: Bank PEKAO S.A. o/Gorlice 46 1240 5110 1111 0000 5212 5292 


Dzwon św. Jadwigi dotarł do naszej parafii galeria

W piątek, tuż przed godziną 15-tą, Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego, dostarczyła do naszej parafii dzwon. Serdecznie dziękujemy właścicielom i pracownikom Pracowni oraz wszystkim osobom, które od samego początku wspierają  to dzieło. Od dziś po Mszach św. u przedstawicieli Rady Parafialnej można nabyć pamiątkową Cegiełkę Fundacyjną. Za otwartość serca składamy serdeczne Bóg zapłać!

 


Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież szkoły podstawowej do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez naszą Parafię w związku z planowanym na 15 sierpnia b.r. uroczystym poświęceniem dzwonu. 

KONKURS PLASTYCZNY

Dzwon dla Niepokalanej

dla uczniów Szkół Podstawowych

na okoliczność poświęcenia dzwonu w Parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Gorlicach

Regulamin konkursu i szablony do pobrania:

Czytaj więcej: Konkurs "Dzwon dla Niepokalanej"


Narodziny dzwonu św. Jadwigi Królowej

W piątek, 19 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 10.00 miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu został odlany dzwon, który już niedługo zawiśnie w kościelnej wieży i od tej chwili będzie nam towarzyszył nadając rytm życia doczesnego, sakramentalnego i wspólnotowego naszej parafii. Swoim głosem będzie wzywał nas na modlitwę oraz obwieszczał wszystkie chwile ważne dla naszej społeczności parafialnej, zarówno te radosne i podniosłe - śluby, uroczystości, jak i te smutne, gdy będziemy żegnać kogoś bliskiego. Proces powstawania dzwonu składa się z kilku etapów: projektowania, tworzenia formy i w końcu - odlewania, nazywanego "narodzinami dzwonu". Ten ostatni etap miała okazję obserwować delegacja naszych parafian wraz z ks. Proboszczem Jerzym Gondkiem.

 - Fotorelacja

Gorlice.TV


Dar serca…

            Zbliżają się 23 – urodziny parafii, w tym dniu złożony zostanie dar – prezent Matce Bożej Niepokalanej – Patronce Gorlic – DZWON  ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ. Przez cały dzień będzie trwać piękna, jednolita uroczystość kościelna , towarzyszyć będą akcje podnoszące rangę tych uroczystości…

    Parafialny Zespół Caritas już dziś zaprasza Panie – Gospodynie oraz Zakłady Wyrobów Cukierniczych do ofiarowania „Ciasta Urodzinowego”. W dn. 14.VIII.br. w godz. od 12 – 14 .OO w „ Kawiarence Parafialnej „ można będzie złożyć ten słodki dar. Przygotowane paczki będzie można nabyć po każdej Mszy Św. w Jubileuszową uroczystość. Złożona ofiara będzie cegiełką zasilającą fundusz zakupu dzwonu.

  Zapraszamy do solidarnego włączenia się do dania daru od siebie!

                                                                                                         Parafialny Zespół Caritas


Dzwon św. Jadwigi

Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego z Przemyśla, po okresie przygotowań i trudności związanych z epidemią, prowadzi intensywne prace nad dzwonem dla naszej parafii. Dzwon św. Jadwigi Królowej  dedykowany jest Matce Bożej – Pani Gorlickiej – Patronce Naszego Miasta. Uroczystość poświęcenia dzwonu zaplanowana jest na 15 sierpnia br. o godzinie 17.00. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli Matki Bożej na uroczystości poświęcenia dzwonu, który będzie nas zachęcał do pięknej modlitwy. Zwracamy się również z prośbą o pomoc finansową w realizacji tego zakupu. Na stronie Pracowni można obejrzeć jak powstaje nasz dzwon link


W związku ze złagodzeniem restrykcji nałożonych na czas epidemii, serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach i Mszach św. W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestników z wyjątkiem sprawujących liturgię. Osoby uczestniczące na otwartej przestrzeni są zwolnione z obowiązku zasłaniania ust i nosa pod warunkiem zachowania 2 metrów dystansu od kolejnej osoby.

Z dniem 6 czerwca 2020 r. zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa  we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

Spotkania wznawiają również dziecięce i młodzieżowe grupy parafialne.


Sakrament Bierzmowania - zapisy na rok 2021

Rozpoczynamy zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na rok 2021 r. Prosimy, aby zgłaszali się uczniowie z klasy VII mieszkający na terenie naszej parafii. Zapisy odbywać się będą w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. w kawiarence. Uczniowie przynoszą ze sobą indeks i deklarację wypełnioną przez rodzica. Od dziś można ją zabrać z kancelarii parafialnej lub zakrystii. Prowadzimy również przygotowanie do sakramentu dla osób, które w swoim czasie nie przystąpiły do Bierzmowania


LIST PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

Z OKAZJI 100. ROCZNICY URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

Umiłowani Siostry i Bracia!

1.W tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, który przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Ten wielki święty wniósł nieoceniony wkład w historię naszego kraju, Europy, świata oraz w historię Kościoła powszechnego. O Karolu Wojtyle powiedziano i napisano już bardzo wiele, dobrze znana jest również jego biografia, która doczekała się licznych ekranizacji. W trudnym dla nas wszystkich czasie – gdy zmagamy się z pandemią koronawirusa i stawiamy pytania o przyszłość naszych rodzin oraz społeczeństwa – warto także zapytać o to, co On dziś miałby nam do powiedzenia? Z jakim przesłaniem zwróciłby się do rodaków w maju 2020 roku?

Czytaj więcej: List Prezydium K.E.P.Copyright © 2020 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.