foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
Październikowe nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 16.30
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
6 październik godz. 13.00 - MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 GorlicePlanowane pielgrzymki czytelników „Niedzieli” w roku 2021

 

 

RUMUNIA – BUŁGARIA 

TERMIN:11-19.09.2021                             

ODPŁATNOŚĆ: 750zł +350euro  plus bilety wstąpi (ok. 50 euro).

 

 

 

 

GRECJA ŚLADAMI ŚWIĘTEGO PAWŁA 

          TERMIN: 7-15.10.2021        

 ODPŁATNOŚĆ: 750zł + 350 euro plus bilety wstępu                 
 

 Więcej informacji i zapisy: Ks. Jerzy Gondek 502 399111 lub

                                            Ks. Józef Kula tel. 698 614 178 lub

      Biuro Podróży El Holiday tel. 17 863 41 22 ,  kom. 604 247 912                                                                                        

Program wyjazdów poniżej:

PIELGRZYMKA CZYTELNIKÓW NIEDZIELI RZESZOWSKIEJ

GRECJA ŚLADAMI ŚWIĘTEGO PAWŁA

1 dzień Wyjazd z miejsca zbiórki godz. 3:00. Przejazd do Koszyc. Msza Św. w Katedrze Św. Elżbiety. Następnie przejazd przez Węgry do Serbii. Wieczorem zakwaterowanie  w okolicy Niszu , obiadokolacja , nocleg. 

 

2 dzień  Po śniadaniu przejazd do Salonik . Po południu spacer po mieście: Biała Wieża, cerkiew Św. Demetriusza ,  Łuk Galeriusza. Msza Św. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu ,obiadokolacja , nocleg.

 

3 dzień Po śniadaniu, przejazd do  Filippi (pierwsze miasto Europy, gdzie św. Paweł głosił ewangelię) i Lidii gdzie św. Paweł ochrzcił pierwszą kobietę w Europie, Msza Św. Następnie przejazd do  Kavalii (port, do którego Św. Paweł przypłynął podczas swej pierwszej podróży do Grecji) . 

Wieczorem powrót do hotelu,  obiadokolacja i nocleg. 

 

4 dzień Po śniadaniu przejazd do Verii (miejsce gdzie Św. Paweł, schronił się przed Żydami z Salonik) , Msza Św. Następnie przejazd do Kalambaki, zwiedzanie Meteorów - wiszących klasztorów  na szczytach niedostępnych niegdyś skał. Osobliwy zespół skalny, utworzony przez izolowane skały o cylindrycznych kształtach w formie iglic, stożków, grzybów o płaskich powierzchniach stropowych sięgających wysokości 554 m, stanowi swoistą "bramę czasu" zapraszając do wędrówki w odległe czasy średniowiecznej Grecji i wschodniego kościoła ortodoksyjnego. Wieczorem  zakwaterowanie w hotelu w Kalambace, obiadokolacja , nocleg.

 

5 dzień Rano Msza Św. Po śniadaniu przejazd na Półwysep Peloponez. Po południu przyjazd do nadmorskiej miejscowości w okolicach Loutraki  , zakwaterowanie w hotelu , czas wolny do dyspozycji turystów. Wieczorem obiadokolacja , nocleg.

 

6 dzień Po śniadaniu, wycieczka  Pętlą Argolidzką: W programie postój na Kanale Korynckim - 6-cio kilometrowy przesmyk oddany do użytku w 1893 r. -  Następnie antyczny Korynt: dorycka Świątynia Appolina, rzymska fontanna Pejrene oraz Bema - mównica, z której nauczał św. Paweł. Przejazd do Epidavros, gdzie znajduje się teatr zbudowany w IV wieku p.n.e. o fenomenalnej akustyce, w którym do     dzisiaj odbywają się spektakle dramatów antycznych oraz świątynia Asklepiosa, poświęconą patronowi lekarzy i uzdrowicieli. Ostatnim punktem będzie  Nafplion (dawna stolica) Msza Św. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja , nocleg. 

 

7 dzień Po śniadaniu przejazd do Aten - stolicy Grecji .Msza Św. a następnie zwiedzanie miasta : Akropol, dzielnica Monastyraki, Agora, Aeropag - miejsce wielkiej mowy św. Pawła, zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza , Stadion Olimpijski. 

Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Larsiy , zakwaterowanie , obiadokolacja , nocleg.

 

8 dzień Po śniadaniu, przejazd  do Skopje –stolicy Macedonii , miejsce narodzin Matki Teresy z Kalkuty. Spacer po mieście: (Stara Czarsija, cerkiew Św. Spasa ,Meczet Mustafa Paszy, słynny most na rzece Wardar , pomnik Matki Teresy), Msza Św. w Katedrze Najświętszego Serca Jezusa. Wieczorem  zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja , nocleg. 

 

9 dzień Po śniadaniu, przejazd do Belgradu – stolicy Serbii , spacer po mieście ( Cerkiew Św. Sawy , Twierdza Kalemegdan), Msza Św. w Katedrze Najświętszej Maryi Panny. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja , nocleg.

 

10 dzień Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki

 

Dodatkowe opłaty płatne obligatoryjnie: 50euro( koszty dewizowe związane z realizacją programu: opłaty drogowe , parkingowe , taksa klimatyczna , opłaty za lokalnych przewodników, opłaty rezerwacyjne i inne związane z realizacją imprezy.)-płatne w pilotowi w autokarze

                                               

W ramach odpłatności organizator zabezpiecza:

 • Przejazd autokarem
 • 9 noclegów w hotelach *** ( pokoje 2,3 osobowe)
 • 9 śniadań , 9 obiadokolacji
 • System tour guide
 • Opiekę pilota
 • Opiekę księdza
 • Śpiewnik pielgrzyma
 • Ubezpieczenie NW ( 15 000PLN) , KL ( 10000EURO w tym choroby przewlekłe) i BP ( 1000PLN)
 • Składak na TFG i TFP

 

 • Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: ok.60 euro( zniżki dla osób powyżej 65-go roku życia oraz dla uczniów i studentów aktualną legitymacją)
 • Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie

 

UWAGA!

 

 • Uczestnicy zobowiązani są do posiadania ważnego dowodu tożsamości (dowód osobisty, paszport, ważny min. 6miesięcy od daty rozpoczęcia wyjazdu)

 

Na granicy wymagane jest okazanie negatywnego testu na COVID-19 lub zaświadczenie o zakończonym szczepieniu ( informacje dotyczące warunków wjazdu będziemy aktualizować na bieżąco)

 


 RUMUNIA-BUŁGARIA

KATOLICYZM W CENTRUM PRAWOSŁAWIA

PIELGRZYMKA CZYTELNIKÓW NIEDZIELI RZESZOWSKIEJ

 

1 DZIEŃ  Wyjazd  z miejsca zbiórki  godz.4:00. Przejazd przez Słowację  , Węgry ( Msza Św. w Debreczynie) do Rumunii . Przyjazd do Cluj Napoca w godzinach wieczornych , zakwaterowanie   w hotelu , obiadokolacja , nocleg.

 

2 DZIEŃ Po śniadaniu zwiedzanie miasta -stolicy Siedmiogrodu: pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, podominikański kościół reformowany, kwartał uniwersytecki, Rynek Węgierski z Kościołem św. Michała, Rynek Rumuński z Operą i Katedrą Rumuńską, Kościół Franciszkanów- Msza Św.

Po południu przejazd do Sighişoary .Zwiedzanie miasta: Wieża Zegarowa, Kościół na Wzgórzu, Kościół Klasztorny, Schody Szkolne, Dom Drakuli, Mury i Baszty Obronne. 

Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Brasova ( Poiana Brasov) . Zakwaterowanie , obiadokolacja , nocleg.

 

3 DZIEŃ Po śniadaniu przejazd do Bran - zwiedzanie XIV w. Białego Zamku zwanego również zamkiem Drakuli. Następnie zwiedzanie Brasova: Rynek , Ratusz , „Czarny Kościół” , mury obronne , Brama Schei , Cerkiew Św. Mikołaja, Kościół Franciszkanów- Msza Św. 

Wieczorem przyjazd do Bukaresztu , zakwaterowanie, obiadokolacja , nocleg.

 

4 DZIEŃ Po śniadaniu zwiedzanie Bukaresztu zwanego ”Małym Paryżem Wschodu”: Pałac Parlamentu, Opera, Plac Zwycięstwa, Pałac Rządu, Łuk Triumfalny ,Ulica Zwycięstwa ,Centralna Biblioteka Uniwersytecka ,Pałac Królewski ,Kościół Patriarchalny ,Ulica Lipscani, Katedra Św. Józefa-Msza Św.  Po południu przejazd do Bułgarii. Wieczorem przyjazd w okolice Złotych Piasków, zakwaterowanie , obiadokolacja, nocleg.

 

5 DZIEŃ Po śniadaniu wyjazd do Bałczika ( jest to malownicze, stare miasteczko, położone u podnóża wapiennych urwisk skalnych. To właśnie tu, w pięknym parku, o bujnym subtropikalnym drzewostanie, z unikalnymi kwiatami, krzewami i ogrodem kaktusów, ostatnia królowa Rumunii wybudowała letnią rezydencję w stylu orientalnym. Park botaniczny sąsiadujący z rezydencją jest drugim, pod względem wielkości, parkiem w Europie. Urzeka pięknem i bogactwem roślinności. Rośnie tu ponad 250 gatunków kaktusów i 5000 rodzajów roślin, krzewów i drzew) , zwiedzanie ogrodu botanicznego oraz 

pałacu królowej rumuńskiej. Następnie  przejazd na Przylądek Kaliakra (dwukilometrowy przylądek Kaliakra - najbardziej spektakularny z widoków utworzonych przez naturę na całej linii brzegowej Bułgarii. Około 70 metrowy klif utworzony został z wielowarstwowego piaskowca, rozciąga się stąd, zapierający dech w piersiach widok na skały, morze i laguny u podnóża skał).Po południu powrót do hotelu , czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Wieczorem obiadokolacja., nocleg.

6 DZIEŃ Po śniadaniu przejazd do Neseberu (to zabytkowe, małe miasteczko, położone na małym skalistym półwyspie, w odległości 3 km od Słonecznego Brzegu.  Historia jego sięga V w. p. n. e., wówczas znany jako Messembria.  To rzadkiej urody miasto, w całości zaliczone do grona zabytków 

Światowej Listy Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W mieście znajdują się ruiny murów obronnych, baszt i arkad, które niegdyś czyniły ten półwysep niedostępną twierdzą. Miasto zwane perłą bułgarskiego wybrzeża Morza Czarnego , znane jest również ze swoich 40 cerkwi).Msza Św. w Warnie.  Wieczorem powrót do hotelu , obiadokolacja, nocleg.

 

7 DZIEŃ Po śniadaniu przejazd  do Warny ( jest trzecie co do wielkości miasto w Bułgarii, powszechnie uznawane  za morską stolicę Bułgarii) Zwiedzanie miasta: Rzymskie Termy , Katedralna Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy , Park Nadmorski , Kościół Św. Michała-Msza Św.

Wieczorem przyjazd do hotelu w okolice Sibiu, obiadokolacja , nocleg. 

 

8 DZIEŃ Po śniadaniu przejazd do Sibiu ,zwiedzanie miasta, w programie: Starówka z Dużym i Małym Rynkiem, magistrat, Stary Ratusz, most Kłamców, muzeum księcia Brukenthala i schody Fingerling, Plac Hueţ, kościół ewangelicki, Prawosławna Cerkiew Metropolitalna Św. Trójcy, wraz z urokliwą zabudową 

Starego miasta (zwanego czerwonym miastem).Msza Św. w Kościele Św. Trójcy. Następnie  przejazd do Alba Julia. Zwiedzanie miasta: Twierdza Alba Karolina z Katedrą rzymskokatolicką p.w. Św. Michała z grobowcem księcia Jana Hunyady i królowej Izabeli Jagiellonki , Cerkiew koronacyjna królów Rumunii , Biblioteka Battyaneum , Sala Zjednoczenia , Uniwersytet oraz renesansowe pałace Mielosza i Apora. Wieczorem przyjazd na nocleg do Oradei.

  

9 DZIEŃ Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju przez Węgry , Słowację. Po drodze Msza Św. w Koszycach. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

 

 

    W ramach odpłatności organizator zabezpiecza:

 • Przejazd autokarem 
 • 8 noclegów w hotelach *** w pokoje 2,3 osobowe
 • 8 śniadań, 8 obiadokolacji
 • Lokalnych przewodników
 • Opiekę księdza
 • Opiekę pilota
 • Śpiewnik pielgrzyma
 • System tour guide
 • Ubezpieczenie KL (10000EURO w tym choroby przewlekłe) ,NW (15000 PLN) i BP(1000PLN)
 • Składka na TFG i TFP

 

 • Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów/ zamek Bran, Czarny Kościół, Kościół na Wzgórzu, Ogrody i Pałac w Bałcziku, Kaliakra/, opłat drogowych i parkingowych, taksy klimatycznej i innych opłat związanych z realizacją imprezy- 50euro (płatne pilotowi w autokarze)  

 

UWAGA!

 

 • Uczestnicy zobowiązani są do posiadania ważnego dowodu tożsamości (dowód osobisty, paszport, ważny min. 6miesięcy od daty rozpoczęcia wyjazdu)

 

 • Na granicy wymagane jest okazanie negatywnego testu na COVID-19 lub zaświadczenie o zakończonym szczepieniu ( informacje dotyczące warunków wjazdu będziemy aktualizować na bieżąco)

 Copyright © 2024 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.