foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
Październikowe nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 16.30
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
6 październik godz. 13.00 - MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 GorliceW Gorlicach odbyły się Mistrzostwa Diecezji Rzeszowskiej w piłce siatkowej

 W sobotę w hali sportowej OSiR  oraz MZS nr 1 w Gorlicach odbyły się Mistrzostwa Diecezji Rzeszowskiej w piłce siatkowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Organizatorami mistrzostw był Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej oraz Oddział KSM przy parafii MB Królowej w Krygu i św. Jadwigi Królowej w Gorlicach.

 Do udziału w mistrzostwach zgłosiło się 26 drużyn z diecezji Rzeszowskiej. W sumie grubo ponad 250 zawodników, zarówno chłopców, jak i dziewcząt przybyło do Gorlic na mistrzostwa. Były to pierwsze tego typu zawody organizowane w naszym mieście i myślę, że nie ostatnie. Drużyny KSM przybyły nawet z tak odległych miejsc, jak Kolbuszowa czy Kamień – powiedział nam ks. Michał Liput, organizator mistrzostw.

Zanim jeszcze rozpoczęto sportową rywalizację, w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Królowej odbyła się msza święta z udziałem wszystkich drużyn, organizatorów oraz zaproszonych gości. Tuż po niej uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Rafał Kukla, burmistrz Gorlic. Dziewczęta rywalizowały w hali sportowej gorlickiej „Jedynki” a chłopcy w hali OSiR. Mistrzami diecezji zostały drużyny KSM Rzeszów – Załęże przed KSM Mała i KSM Kupno. Wśród pań tytuł mistrzowski powędrował do KSM Kolbuszowa. Na drugim miejscu znalazły się siatkarki z KSM Gorlice parafia św. Jadwigi Królowej, a trzecie miejsce pojechało z zawodniczkami KSM Sławęcin. Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Gabriela Fryc z KSM Kolbuszowa, a wśród siatkarzy Tomasz Kozłowski z KSM Rzeszów – Załęże.

- Mistrzowie diecezji będą nas reprezentować na mistrzostwach Polski. Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie. Nie wiele brakło, aby nasze siatkarki zdobyły pierwsze miejsce. Ze swej strony wszystkim dziękuję za pomoc i wsparcie przy organizacji zawodów – powiedział nam — ks. Dominik Leniart, współorganizator rozgrywek.

Dla najlepszych drużyn oraz zawodników wręczono puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wręczali je organizatorzy turnieju ks. Michał Liput i Dominik Leniart oraz Adam Piechowicz, radny miasta Gorlice.

 Fotorelacja

Tekst i zdjęcia: Marek Podraza

 

 

 

 Copyright © 2024 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.