foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
Październikowe nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 16.30
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
6 październik godz. 13.00 - MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Styczeń 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kolędowanie na rzecz Misji

Po raz kolejny rodziny naszej parafii gościły kolędników misyjnych. W tym roku w niedzielę 30 grudnia 2018r dzieci naszej parafii dołączyły do rzeszy kolędników misyjnych całego świata.

Ostatnie dni przed niedzielą nacechowane były gorączkowymi przygotowaniami do misyjnego kolędowania. Rodzice bardzo zaangażowali się w przygotowanie całego przedsięwzięcia, zwracając uwagę na wykonanie i dobór  kolędniczych strojów. Dzieci gorączkowo uczyły się swoich ról. Razem uczestniczyli w spotkaniach przygotowujących grupy misyjne do kolędowania pod czujnym okiem naszego dekanalnego duszpasterza ds. misji ks. Dominika

Na Mszy św. o godz. 10:30  przed ołtarzem zgromadziło się 10 grup kolędniczych wraz z animatorami i rodzicami.

W czasie Mszy św. dzieci w strojach kolędniczych czynnie włączyły się w modlitwę wiernych. Na zakończenie Mszy św. kolędnicy misyjni wraz z animatorami zgromadzili się u stóp ołtarza a ks. Proboszcz po modlitwie dokonał posłania na misyjne kolędowanie  na osiedlu królów w szczególności ulicach: Batorego, Łokietka, Ariańska, Piękna, Węgierska, Sienkiewicza, Rybickiego, Jezierskiego, Szpitalna, Sosnowa.

Po Mszy św. jedna z grup przedstawiła scenkę kolędniczą dla zgromadzonych w kościele parafian.

W tym roku 66 dzieci i młodzieży wraz z animatorami odwiedziły wiele domów, kolędowały dla dzieci Rwandy i Burundii i zebrały kwotę 6 697,86 PLN która trafi poprzez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci do adresatów. 

Dziękujemy wszystkim kolędnikom misyjnym wraz z rodzicami i animatorami, dziękujemy za opiekę ks. Dominikowi Leniartowi, Pani Teresie Stępień (dodatek redakcji), a przede wszystkim składamy podziękowania dla rodzin które przyjęły kolędników i stworzyły wspaniałą atmosferę dla misyjnego dzieła.

Teresa Stępień Copyright © 2021 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.