foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
Październikowe nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 16.30
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
6 październik godz. 13.00 - MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Kolędowanie na rzecz Misji

Po raz kolejny rodziny naszej parafii gościły kolędników misyjnych. W tym roku w niedzielę, 5 stycznia 2020 r., dzieci naszej parafii dołączyły do rzeszy kolędników misyjnych całego świata.

Ostatnie dni przed niedzielą nacechowane były gorączkowymi przygotowaniami do misyjnego kolędowania. Rodzice bardzo zaangażowali się w przygotowanie całego przedsięwzięcia, zwracając uwagę na wykonanie i dobór  kolędniczych strojów. Dzieci gorączkowo uczyły się swoich ról. Razem uczestniczyli w spotkaniach przygotowujących grupy misyjne do kolędowania pod czujnym okiem naszego ks. Proboszcza. 

Na Mszy św. o godz. 10:30  przed ołtarzem zgromadziło się 7 grup kolędniczych wraz z rodzicami. W czasie Mszy św. grupy kolędnicze wyróżniały się swoimi strojami misyjnymi. Na zakończenie Mszy św. kolędnicy misyjni wraz
z rodzicami zgromadzili się u stóp ołtarza a ks. Proboszcz po modlitwie dokonał posłania na misyjne kolędowanie. W tym roku kolędnicy udali się na ulicę Pod Lodownią i Kościuszki. Po Mszy św. jedna z grup przedstawiła scenkę kolędniczą dla zgromadzonych w kościele parafian.

W tym roku 36 dzieci i młodzieży wraz z rodzicami odwiedziły wiele domów, kolędowały dla dzieci Amazonii i zebrały kwotę 4 146,40 PLN która trafi poprzez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci do adresatów. 

Dziękujemy wszystkim kolędnikom misyjnym wraz z rodzicami, dziękujemy za opiekę księżom, Pani Teresie i Agnieszce, a przede wszystkim składamy podziękowania dla rodzin które przyjęły kolędników i stworzyły wspaniałą atmosferę dla misyjnego dzieła.

                                                                                                                

Teresa Stępień

 Copyright © 2020 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.