foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
Październikowe nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 16.30
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
6 październik godz. 13.00 - MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Styczeń 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Młodzi Duchem mają już... 10 lat.

W  poniedziałek o godz. 10.00 w kawiarence spotkanie Młodych Duchem z okazji 10 – lecia  powstania grupy. Seniorzy zapraszają serdecznie osoby, które współpracowały z grupą, swoich sympatyków oraz osoby, które pragną zasilić szeregi grupy na jubileuszową kawę i ciasteczko. 

Grupa „Młodzi Duchem” powstała w 2009 r., a jej tworzeniem zajęła się p. Leokadia Płaczek, której w sprawach organizacyjnych pomagała p. Agnieszka Rogulska. Grupa spotyka się regularnie raz w tygodniu, w sali pod plebanią, by doskonalić swoje umiejętności wokalne i spędzić wspólnie czas. Wielokrotnie mieliśmy okazję słuchać ich śpiewu podczas festynu i innych imprez organizowanych w parafii – z okazji Dnia Rodziny, Dnia Kobiet lub Andrzejek, bo w swoim bogatym repertuarze mają nie tylko pieśni religijne, ale także patriotyczne, ludowe i biesiadne.

Koncertują również poza parafią - w Domu Katechetycznym przy Bazylice NNMP i kaplicy przyszpitalnej. Systematycznie odwiedzają Dom Pomocy Społecznej przy ul. Sienkiewicza, by wspólnie z jego mieszkańcami kolędować, rozmawiać, wspólnie spędzać czas z ludźmi chorymi, starszymi, samotnymi, którzy często nie mają nikogo bliskiego. Śpiew nie jest jedyną płaszczyzną spotkań „Młodych Duchem” seniorów. Biorą udział w uroczystościach parafialnych i nabożeństwach, prowadzą adorację w Wielkim Tygodniu i w Niedzielę Bożego Miłosierdzia - modlitwą, śpiewem i w ciszy rozmawiają z Panem Jezusem dziękując za łaski i prosząc o zdrowie oraz dalsze Boże błogosławieństwo. Grupa śpiewająca organizuje jednodniowe pielgrzymki i wycieczki. Za sprawą grupy „Młodzi Duchem”, dzieci i wolontariuszy ze świetlicy „Przystań” w naszej parafii wspaniale układa się współpraca międzypokoleniowa. Seniorzy dzielą się z młodymi ludźmi swoimi doświadczeniami i opowiadają o pięknych polskich tradycjach, w zamian uzyskują np. pomoc w radzeniu sobie z obsługą telefonu komórkowego, czy komputera. Często spotykają się przy różnych okazjach np. Dnia Kobiet, Dnia Rodziny, czy wigilii.

Naszym seniorom serdecznie dziękujemy za piękny wkład w życie naszej parafii – ten modlitewny i ten artystyczny. Życzymy potrzebnych Bożych łask, sukcesów, radości, zdrowia i optymizmu oraz wielu równie pięknych uroczystości.Copyright © 2020 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.