Październikowe nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 16.30

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlice

Tytuł Mistrzowski zostaje w Gorlicach

Po wygraniu turnieju eliminacyjnego, który odbył się 2 marca w Gorlicach w hali Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 drużyna żeńska z naszej parafii udała się na Finał Mistrzostw Diecezji Rzeszowskiej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piłkę siatkową. Na finały do Czudca przyjechało 6 najlepszych drużyn z północy diecezji: 3 żeńskie (KSM Strzyżów Fara, KSM Strzyżów św. Józef Sebastian Pelczar oraz KSM Kamień), 3 męskie (KSM Kamień, KSM Rzeszów - św Michał, KSM Strzyżów św. Józef Sebastian Pelczar) oraz 6 najlepszych drużyn z południa: 3 żeńskie (KSM Gorlice - św. Jadwiga, KSM Glinik Gorlice, KSM Rożnowice) i 3 męskie (KSM Cieklin, KSM Rożnowice i KSM Sławęcin). Łącznie w turniejach eliminacyjnych uczestniczyło 44 drużyny (21 żeńskich i 23 męskie).
Drużyna KSM z naszej parafii trafiła do grupy „B” wraz z KSM Strzyżów - św. Józef Sebastian Pelczar oraz KSM Kamień. Dwa mecze wygraliśmy w stosunku 2:0. Po dwóch zwycięstwach wiedzieliśmy, że zagramy w finale z KSM Strzyżów - Fara, gdzie po pięknej i ambitnej walce zwyciężyliśmy 2:0 (15:6 i 15:12) i widzieliśmy, że tytuł Mistrzowski został obroniony. Najlepszą zawodniczką turnieju została Anna Mierzwińska. Trzecie miejsce zajęła drużyna KSM Glinik Gorlice.
Wśród chłopców zwyciężył KSM Strzyżów Fara, drugie miejsce KSM Cieklin na najniższym stopniu podium stanęła drużyna KSM Kamień.
Drużyna z parafii św. Jadwigi zagrała w składzie: Julia Matyja(kapitan), Anna Mierzwińska, Paulina Kosiba, Monika Kosiba, Edyta Wszołek, Iza Niziołek, Patrycja Szlachta. Opiekunem drużyny jest ks. Dominik Leniart. W Czudcu nasza drużyna mogła liczyć na wsparcie i doping: Gabrysi, Izy, Zuzi i Sebastiana.
Za wsparcie wyjazdu składamy podziękowanie Ks. Proboszczowi Jerzemu Gondkowi oraz Urzędowi Miasta Gorlice.

Copyright © 2024 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.