foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jubileusz Parafialnego Zespołu Caritas

„Wolontariuszem nigdy nie jest się samemu – zawsze z Kimś i dla Kogoś”- pod tą myślą podpisują się członkowie Zespołu charytatywnego przy naszej parafii, który 5 maja br. obchodził 15 – tą rocznicę rejestracji w Diecezjalnej Caritas, a 18 – tą działalności. W sobotę 5 maja o godz.11.30 zebraliśmy się w naszym kościele wraz z młodzieżą klas III gimnazjum, która tego dnia przyjęła sakrament bierzmowania. Czy to nie plany Bożej Opatrzności? Wielu z tej młodzieży, skupionej jest w Szkolnym Kole Caritas przy MZS nr. 1. Tego dnia, uczestnicząc w ofierze Mszy Św. wspólnie dziękowaliśmy Panu Bogu. Zespół Caritas za to, że mogliśmy użyczyć swoich rąk i czasu w posłudze bliźnim, a młodzież dziękowała za przyjście do serc Ducha Świętego z 7 Darami.

Świętowanie jest w pełni, gdy jest modlitwa i agapa. Dzięki słynnej gościnności ks. Proboszcza, po uroczystościach w świątyni, członkowie Zespołu zostali zaproszeni na wspólną agapę wraz z ks. bp Edwardem Białogłowskim i kapłanami wspólnie celebrującymi Mszę Św. Dziękujemy Ani i Bożence za przygotowane pyszności, naszym drogim wikariuszom, za profesjonalną obsługę kelnerską gości.

Działalności charytatywnej nie da się zamknąć w tabele, schematy – chociaż wszystkie dzieła i akcje pomocowe muszą i są udokumentowane, są  zapisane również w prowadzonej przez Zespół Kronice. Dokonując jubileuszowego podsumowania, ufamy, że wszystkie dzieła Zespołu nie tylko na polu charytatywnym są miłe Panu Bogu, wszak we wszystkim co czyniliśmy wpierw przyzywaliśmy Imienia  Boga, upraszając błogosławieństwa Bożej Opatrzności. Cieszy fakt, że Zespół tworzy środowisko osób pragnących spełniać się w posłudze bliźniemu, nie brak też im zapału, ale przybywa lat, ubywa sił i kruszy się jej liczebny skład. Drogi czytelniku – może i twoje miejsce jest w grupie charytatywnej? Zapraszamy w szeregi wolontariuszy, zwłaszcza osoby, które czują się niepotrzebne, nie widzą sensu życia. Służba bliźniemu, to też oderwanie się od szarej codzienności, od własnych trosk, to też lekcja empatii. Radość osoby obdarowanej – twoim czasem, rozmową,     uściskiem dłoni - będzie dla Ciebie bezcenna! Nie ma człowieka, który by nie potrafił czynić dobrze bliźnim, wszyscy jesteśmy potencjalnymi budowniczymi dobra – przypomina nam tę prawdę obecny papież Franciszek.

W pracy charytatywnej mamy wspaniałych, świętych orędowników, każdy z wyjątkowym charyzmatem – Patronkę parafii św. Jadwigę Królową. Bezpośredni patronowie naszego Zespołu – Św. Rita oraz św. Brat Albert. To przez ich orędownictwo prosimy Boga o błogosławieństwo naszym czynom, aby każdy kolejny dzień był bogatszy w dobre dzieła służące bliźnim źle się mającym…

Każdy jubileusz przynagla do wdzięczności, wpierw Bożej Opatrzności za wszystkie błogosławieństwa, łaski i  dobre natchnienia w realizacji podejmowanych dzieł, za ludzi dobrej woli współpracujących z Zespołem. Dziękujemy Panu Bogu za naszego Proboszcza – Dyr. Caritas Okręgu Gorlice, ks. Jerzego Gondka, który dbając o sprawy Boże, potrafi być zatroskany o człowieka potrzebującego. Dziękujemy Bogu za naszego Przewodniczącego Zespołu Stanisława Mężyka za Jego roztropność i umiejętność koordynacji w realizacji ważnych dzieł zrealizowanych na rzecz potrzebujących, a w minionych latach było wiele takich momentów, które ukazały, jak bardzo winniśmy być czujni i wrażliwi na los drugiego człowieka!

Maria IgnarCopyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.