foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Jezu Ufam Tobie
„Pragnę, aby pierwsza niedziela po Wielkanocy była Świętem Miłosierdzia”. „Powiedz, że miłosierdzie jest największym przymiotem Boga. Wszystkie dzieła rak moich są ukoronowaniem miłosierdzia” – słowa Pana Jezusa zanotowane w dzienniczku świętej Siostry Faustyny Kowalskiej.
Jak wspaniały i ważny jest dar, który dał nam Pan Jezus przekazując orędzie przez siostrę Faustynę mówi Kardynał Stanisław Dziwisz w podsumowaniu książki o Bożym Miłosierdziu: „Jezu, ufam Tobie” To wspaniałe słowa, które żarliwie powtarzamy za św. Faustyną. Tak często bowiem w życiu człowiek czuje się samotny, przytłoczony ciężarem swoich problemów. Bardzo potrzebna jest wtedy świadomość, że nie wszystko stracone. Apostołka Miłosierdzia Bożego przekazała nam wielki apel Boskiego Mistrza, byśmy zaufali Jego miłosierdziu. Odtąd z poczuciem ulgi i wielką nadzieją możemy patrzeć w naszą przyszłość, oddając się Panu Jezusowi Miłosiernemu.
 I inny wychowawczy aspekt tego zagadnienia: to sam osobowy Bóg – Jezus Chrystus przychodzi do nas z propozycją, byśmy Mu zaufali, otworzyli się na Jego miłość. A przecież nie można na nią odpowiedzieć inaczej, jak tylko miłością i ufnością. Czyż może być coś ważniejszego w naszym życiu?! Dlatego cieszymy się z tego Wzoru Miłości Miłosiernej. Św. Faustyna przylgnęła do Niego, stała się sekretarką Bożego Miłosierdzia. Staramy się również otworzyć swoje serce na Jezusa Miłosiernego. Wiąże się to z nastawieniem na przeżywanie obecności Boga, z oddaniem Mu – tak jak Faustyna – wszystkich spraw i całego swojego życia. Jezus Miłosierny pragnie każdego z nas obdarzyć swą łaską, a człowiek, który wpatruje się w Niego, bardzo szybko przekonuje się, że On jest tuz przy nim, że chce pomóc…
Liturgia Niedzieli Miłosierdzia Bożego nie tylko odbudowuje więź człowieka z Bogiem, ale także tworzy między ludźmi relacje braterskiej solidarności. Nie tylko doświadczamy Miłosierdzia Bożego, ale jesteśmy powołani do tego, aby sami czynić miłosierdzie. Dlatego jest to również święto patronalne organizacji „CARITAS”.
W naszej świątyni, uroczystości Niedzieli Miłosierdzia rozpoczęły się o godzinie 15:00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie adorowaliśmy Pana do godziny 17:00. Adorację dziękczynną prowadziły grupy modlitewne. Można także było w ciszy porozmawiać z Panem Jezusem dziękując i powierzając Mu swoje troski i kłopoty. Msza święta, która odprawił o godzinie 17:00 Ksiądz Proboszcz, rozpoczęła się Koronką do Miłosierdzia Bożego, która wspaniale wspomagał swoim śpiewem parafialny chór Akatyst biorący udział w całej uroczystości. Msza święta zgromadziła pracowników ośrodków CARITAS działających na terenie naszego miasta a także młodzieżowych i dorosłych wolontariuszy. Po błogosławieństwie i zakończeniu Mszy Św. Wszyscy zostali zaproszeni do kawiarenki na spotkanie integracyjne i tradycyjny poczęstunek.Copyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.