foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Maj 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Modlitwa różańcowa rodziców za swoje dzieci
 
Troska o swoje dzieci, pragnienie dobra i prawdziwego szczęścia dla nich w całym ich życiu jest udziałem chyba niemal wszystkich rodziców. I nie ma znaczenia, na jakim są one obecnie etapie: czy jeszcze małe i dopiero poznają otaczający ich świat, czy już dorastające i podejmują ważne wybory życiowe, czy też już zupełnie starsze, od wielu już może lat idące własnymi drogami swojego życia i powołania. Na każdym tym etapie nie są wolne od zagrażających im niebezpieczeństw, zarówno fizycznych jak i duchowych i jak wszyscy, muszą borykać się w mniejszym lub większym stopniu z trudami i obowiązkami codziennego dnia. 
Ich postawy życiowe w dorosłym życiu, hierarchie uznawanych wartości, niewątpliwie w znacznej mierze są pochodną tego, czego doświadczyły, z jakich wzorców dane im było czerpać w okresie ich dzieciństwa i dorastania. A z naszej strony – rodziców – mimo całej naszej miłości i pragnienia dobra dla nich, na pewno nie zawsze doświadczały tego, co dla nich naprawdę dobre, bo jesteśmy tylko ludźmi, popełniającymi błędy i zaniedbania.
Modlitwa za swoje dzieci, wspieranie ich w duchowym i fizycznym rozwoju, a potem w całym ich życiu powinna więc być udziałem wszystkich odpowiedzialnych, wierzących rodziców. 
 
Czym jest Różaniec Rodziców?
Różaniec Rodziców modlących się za swoje dzieci zainicjowany został w Gdańsku, w 2001 roku podczas rekolekcji wspólnoty Marana Tha. Od tamtego czasu wciąż zakładane są nowe róże – obecnie ich liczba (na terenie Polski)  sięga już prawie czterech tysięcy, czyli jest to rzesza niemal osiemdziesięciu tysięcy modlących się rodziców. Róże zakładają również Polacy – emigranci wszędzie tam, gdzie przyszło im żyć i pracować (np. w Niemczech, Kanadzie, USA, Wielkiej Brytanii).
W Różańcu Rodziców w sposób szczególny modlimy się w następujących intencjach:
  • Prosimy o Boże błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby ich Pan Bóg prowadził w całym ich życiu i bronił przed złem , aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.
  • Prosimy o rozszerzanie się tego dzieła modlitwy rodziców w intencjach dzieci, aby jak największa rzesza dzieci otrzymywała od swych rodziców modlitwę i błogosławieństwo.
  • O uzdrowienie przyczyn tych grzechów u nas rodziców i w środowisku naszego życia, których skutki dotykają nasze dzieci.
W naszym mieście są cztery zarejestrowane róże (trzy w naszej parafii) i powstaje kolejna. Do róż można dołączać na dwa sposoby. Pierwszy  – tak jak w Żywym Różańcu – osoba będąca inicjatorem zbiera wśród znajomych, w środowisku rodzinnym, pracy czy nauki dwadzieścia osób chętnych do regularnej modlitwy, stając się równocześnie animatorem róży. Drugi sposób to róże organizowane za pośrednictwem internetu. Bardzo czytelnie prowadzona strona (www.rozaniecrodzicow.pl) umożliwia zgłoszenie się w zakładce „dołącz” do tworzącej się róży, umożliwia założenie bądź zgłoszenie już istniejącej róży. Na wspomnianej stronie znajduje się wiele materiałów wyjaśniających bliżej tę formę modlitwy oraz sposób jej organizacji, jak również zawierających świadectwa rodziców, propozycje rozważań, aktualności.
 
Jak organizowana jest modlitwa w ramach Róży.
Rozpoczynamy od Aktu Zawierzenia (jest dostępny na stronie internetowej), poprzez który powierzamy Matce Bożej nasze dzieci i wszystkie dzieci objęte modlitwą całej grupy. Każdej podejmującej modlitwę osobie przydzielana jest na początku na dany miesiąc tajemnica różańcowa, a w pierwszym dniu kolejnego miesiąca każdy przechodzi do następnej tajemnicy zgodnie z porządkiem części i tajemnic różańcowych. Osoba, która modli się tajemnicą pierwszą (zwiastowanie NMP) odmawia również wstępne modlitwy różańca świętego. Nie jest praktykowane spotykanie się w kościele (choć oczywiście jest możliwe). Nad prawidłowym funkcjonowaniem róży czuwa animator (w przypadku róż lokalnych) a osoba zgłaszająca swój udział przez internet otrzymuje co miesiąc informację o przydzielonej tajemnicy wraz z propozycją do rozważania. Potwierdza też co miesiąc swój udział w modlitwie różańcowej. Modlitwą objęte są również dzieci chrzestne (bez konieczności wymieniania) a także w sposób naturalny synowe i zięciowie.
Wszystkich zainteresowanych włączeniem się do Róż Różańcowych Rodziców modlących się za dzieci zapraszamy, aby skontaktować się z ks. Marcinem Jaraczem tel. 662 269 966 lub Krystyna Gruszkowska tel. 500 789 057.
 Copyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.