foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Maj 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Podwójne zwycięstwo!

10 Lutego 2018r. na hali MZS nr. 1 w Gorlicach odbył się kolejny już turniej halowej piłki nożnej o puchar Dziekana Gorlickiego. Nasza parafia ponownie wystawiła dwie drużyny – jedną w kategorii szkół podstawowych i drugą w gimnazjum.
Drużyna gimnazjalna do całego turnieju przystępowała jako faworyt, gdyż są zgraną, solidną ekipą, która pod okiem trenera Marcina Telegi, gra ze sobą już trzeci rok.


Turniej rozpoczął się od gładkiego zwycięstwa 7:0 z drużyną parafii Glinik. Jakub Wiktorek, Michał Padoł i Paweł Kusiak zdobyli w tym spotkaniu po dwie bramki, zaś jedną dołożył Maciej Wiktorek.
W drugim spotkaniu cała czwórka uzyskała po jednej bramce i wynikiem 4:0, pokonując parafię św. Andrzeja Boboli.
Ostatni mecz to kultowe już spotkanie i można powiedzieć swego rodzaju derby z parafią Narodzenia NMP. Od samego początku spotkania widać było, że zarówno dla naszej drużyny jak i „Bazyliki” mecz ten jest bardzo prestiżowy. Jedni i drudzy walczyli dzielnie, ale to lepiej zorganizowani i znacznie lepiej grający piłkarze naszej parafii zwyciężyli 4:0. Na listę strzelców dwukrotnie wpisali się Michał Padoł i Jakub Wiktorek. Zwyciężając wszystkie trzy spotkania z bilansem 15:0, „Jadwiga” ponownie została mistrzem dekanatu gorlickiego!

Zespół szkoły podstawowej miał do rozegrania tylko dwa spotkania, jednakże podobnie jak gimnazjum nie zawiódł.
Turniej rozpoczął się od zwycięstwa z parafią Narodzenia NMP rezultatem 8:1, ale warto wspomnieć, że nasza drużyna kontrolowała przebieg całego spotkania i dopiero pod sam koniec straciła bramkę. Pięć bramek Maksa Firlita, dwie Jakuba Gucwy i jedna Jakuba Hula wystarczyło by pokonać drużynę „Bazyliki”.
W drugim, a zarazem finałowym spotkaniu mieliśmy do czynienia z bardzo otwartą grą naszego zespołu przeciw parafii św. Andrzeja Boboli. Wynik spotkania to 6:2, gdzie Jakub Gucwa i Kamil Cetnarowski zdobyli po hat-tricku!

Podsumowując obie nasze drużyny zaprezentowały się fenomenalnie, a kto widział jak grali nasi, ten wie że w wygraną nie wątpiliśmy ani na sekundę.


Skład zwycięskich drużyn:
Gimnazjum - Paweł Kusiak, Maksymilian Firlit, Jakub Firlit, Michał Padoł, Jakub Wiktorek, Maciej Wiktorek.

Szkoła podstawowa: Patryk Biesiada, Kamil Cetnarowski, Maksymilian Firlit, Jakub Gucwa, Jakub Hul, Dominik Szary.

Opiekunowie: Marcin Telega, ks.Marcin Jaracz

Marcin TelegaCopyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.