foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Jadwiżański Wieczór  Uwielbienia

Jadwiżański Wieczór UwielbieniaW dniu 25.01.2018r. nasza parafia przeżywała już drugi Wieczór Uwielbienia.  Tym razem spotkanie modlitewne poprowadził Ks. Tomasz Ryczek, który jest odpowiedzialny za Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w diecezji Rzeszowskiej. Wśród licznie zgromadzonych wiernych była obecna młodzież z trzecich klas gimnazjum, która dokładnie za 100 dni będzie przystępować do Sakramentu Bierzmowania.

Na wstępie Ks. Tomasz wygłosił konferencję na temat „Panie naucz nas modlić się”. Rozpoczął od modlitwy do Ducha św. i przeczytania fragmentów z Ewangelii Mk 1,16-20; powołanie pierwszych uczniów i Łk 18, 9-14  Faryzeusz i Celnik.

Mówił prostym do zrozumienia językiem, podsuwał mądre rady, aby jak najlepiej wykorzystać czas. Pouczał, że modlitwa i wiara są ze sobą zespolone i nie ma modlitwy bez wiary, ani też wiary bez modlitwy. Modlitwa utrzymuje właściwą relację z Bogiem, bez którego nie jest możliwe utrzymanie pokoju zarówno z Nim, jak i z ludźmi. Zachęcał do czytania Pisma św. które jest żywym słowem Pana Boga skierowanym do każdego z nas. W Nim znajdziemy odpowiedź na wszystkie nasze pytania, wątpliwości, troski. Potrzeba nam tylko otworzyć oczy, usta i serca, aby z radością i wiarą przyjąć Słowo Boże i Nim żyć.

Mamy trwać przy Panu Jezusie tak jak uczniowie, którzy na jego Słowo „Pójdź za Mną” , porzucili porozrywane sieci i nawiązali z Nim żywą relację, poprzez którą dokonała się przemiana ich serc. Od tej pory będą już łowić ludzi i naprawiać relacje z nimi, aby każdy czuł się potrzebny i kochany. Ks. Tomasz pouczał, że mamy stanąć na modlitwie przed Krzyżem Chrystusa w prawdzie i wielkiej pokorze. Nie porównywać się z innymi ludźmi jak faryzeusz, lecz ze skruszonym sercem wyznać swoją winę, prosząc tak jak celnik „Boże miej litość, dla mnie grzesznika”.  Jeżeli chcemy wzrastać duchowo, musimy częściej adorować Pana Jezusa. W każdym czasie mamy zawierzyć się Panu Bogu słowami: „Panie Jezu, Ty się tym zajmij, Jezu ufam Tobie”. Na adoracji wpatrujmy się w Pana Jezusa, pozwalajmy Jemu patrzeć na nas i słuchajmy Go. Jednocześnie za wstawiennictwem Matki Bożej dziękujmy, przepraszajmy i uwielbiamy Boga w Trójcy Jedynego.

Po konferencji został wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. Wierni upadli na kolana, uwielbiając prawdziwe Ciało i Krew Chrystusa. W uwielbieniu uczestniczył zespół muzyczny śpiewający na naszych Wieczorach. Ks. Tomasz w modlitwie pomagał nam w rozwijaniu głębszej osobistej relacji z Eucharystycznym Jezusem. Uwielbienie zostało zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Następnie Ks. Dominik serdecznie podziękował ks. Tomaszowi za poprowadzenie spotkania modlitewnego oraz wszystkim wiernym. Zaprosił na najbliższy Wieczór Uwielbienia w dniu 8 marca 2018 roku.Copyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.