foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Rocznica istnienia Oazy Dzieci Bożych przy naszej parafii

Oaza Dzieci Bożych to wspólnota w Ruchu Światło- Życie, popularnie zwanym „Oazą”, szczególnie skierowana do dzieci. Jest grupą, w której poprzez wspólną modlitwę, śpiew i zabawę mogą zbliżyć się do Boga. Mają w niej szansę do jak najradośniejszego spotkania z Jezusem i z drugim człowiekiem.  Spotkania odbywają się przeważnie raz w tygodniu. Nie brakuje na nich uśmiechu i radości a dzieci oprócz rozwoju duchowego mogą ciekawie spędzić czas i poznać nowych przyjaciół wśród swoich rówieśników.

Taka wspólnota istnieje również w naszej parafii, a w ubiegłą sobotę miała okazję obchodzić swoje pierwsze urodziny. Dokładnie w piątek 20 stycznia 2017 r. o godzinie 1630 odbyło się pierwsze spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Początki były trudne. Nasza  grupa liczyła zaledwie 10 osób. Jednak ku uciesze wszystkich, z każdym piątkiem dzieci przybywało, robiło się coraz bardziej wesoło a momentami nawet ciasno ☺

Ciekawych wydarzeń w minionym roku nie brakowało.  Nad wszystkim czuwał opiekun grupy- ks. Dominik Leniart. W trosce o bliższą relację z Panem Bogiem, Oaza Dzieci Bożych wzięła udział w Saletyńskim  Spotkaniu Dzieci  Kobylance, gdzie mogły wraz z rówieśnikami słuchać Bożego słowa, modlić się, śpiewać, tańczyć oraz bawić. W przeciągu ostatniego roku dzieci odwiedziły również park rozrywki „Rabkoland”, park trampolin w Nowym Sączu oraz gorlickie kino „Kolory”, gdzie miały okazję obejrzeć piękne i wartościowe bajki.

Czas szybko mija i aż trudno uwierzyć, że na ten rok przypadają pierwsze urodziny Oazy Dzieci Bożych. Dzieci 20 stycznia zebrały się wraz z opiekunem ks. Dominikiem, rodzicami oraz animatorami, by uczcić ten dzień. Spotkanie rozpoczęło się biesiadowaniem przy suto zastawionym stole, na którym nie zabrakło urodzinowego tortu, ciast i innych smakołyków. W tym miejscu składamy serdeczne Bóg zapłać rodzicom, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia a także barowi „Żu-Żu” za  przepyszny barszcz z uszkami. Nie zabrakło czasu na wspominanie najpiękniejszych  najbardziej owocnych wydarzeń oraz wspólne tańce i zabawy.

Dziś Oaza Dzieci Bożych liczy już niemal 40 pociech. Nadal z radością zachęcamy na spotkania ODB. Chętne dzieci z klas 1-6 szkoły podstawowej zapraszamy w piątek o 1630 do Sali świetlicy „Przystań”. ☺ Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli świętować w jeszcze większym gronie, a dziś dziękujemy Bogu za miniony rok oraz z niecierpliwością czekamy na kolejne osoby! ☺galeriaCopyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.