foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Kolędnicy Misyjni w naszej parafii

Każde dziecko w naszej parafii może zaangażować się w to dzieło. Spotkajmy się 10.12.2017 r. po Mszy Świętej o godz 10.30 w świetlicy parafialnej i przyłączmy do grupy kolędniczej by pod opieką rodziców móc przygotować się do misyjnego kolędowania w dniu 7 stycznia 2018 r. Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na spotkanie w przyszłą niedzielę. Warto zaangażować się w to piękne dzieło i pomóc dzieciom z krajów Afrykańskich poprzez kolędowanie w grupach 5 osobowych. Zapewniamy niesamowitą przygodę, radość, pożytecznie spędzony czas, dobrą zabawę oraz pogłębienie naszej relacji do Pana Jezusa. Nie może Cię zabraknąć. Poniżej więcej informacji na temat kolędowania.

Kolędnicy Misyjni, to projekt Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci organizowany w wymiarze ogólnopolskim od 1993 r. Każdego roku, młodzi kolędnicy, odwiedzający domy na terenie swoich parafii dzielą się radością Bożego Narodzenia, kontynuują polską tradycję kolędowania, ale też zbierają ofiary na pomoc rówieśnikom w innych częściach świata.

Grupy kolędników misyjnych wraz z opiekunami spotykają się na wspólnej Eucharystii, podczas której dokonuje się uroczystego posłania ich przez kapłana. Następnie udają się do mieszkańców parafii, by zwiastować im Dobrą Nowinę o przyjściu Chrystusa do wszystkich ludzi na świecie. Głosząc radosną nowinę o zbawieniu, stają się małymi misjonarzami. Na przełomie roku 2017/18 kolędnicy misyjni pospieszą z pomocą m.in. dzieciom w Syrii i w Libanie. Po raz kolejny podejmą modlitwę o pokój w świecie, a także będą zbierać fundusze na rzecz ofiar wojny.

W ostatnich latach wojna w Syrii pochłonęła blisko pół miliona mieszkańców, a największą ich część stanowiły dzieci. Blisko 70 tys. Syryjczyków zmarło z powodu skutków wojny – braku wody i żywności, zimna, odniesionych ran i chorób. Ponad 7,5 miliona Syryjczyków, zwłaszcza chrześcijan, zmuszono do przesiedleń, a nawet opuszczenia kraju. Dla większości uciekinierów los przyniósł kolejne bolesne doświadczenia. Prawie półtora miliona Syryjczyków schroniło się w Libanie. Dlatego właśnie dzieciom w Syrii i w Libanie młodzi kolędnicy poświęcają swój czas i zdolności. Przyjmijmy zatem kolędników misyjnych z otwartością i czułością, wysłuchajmy z uwagą przygotowanej przez nich scenki i zaśpiewajmy wraz z nimi kolędę ufną jak modlitwa. A kto może, niech z serca złoży datek.

Kolędnicy misyjni zostawią w naszych domach pamiątkę w postaci otwartych dłoni. Symbol ten nawiązuje do gestu przekazywania znaku pokoju i gotowości do braterskiej pomocy. Kolędnicy misyjni przyjdą do naszych domów z „sercem na dłoni”. Będą wstawiać się za swoimi rówieśnikami z Syrii i Libanu u swoich bliskich, sąsiadów i wspólnot parafialnych. Żadne dziecko nie powinno cierpieć z powodu zawiści i konfliktów dorosłych, dlatego polskie dzieci biorą je w obronę i głośno mówią o potrzebie działań na rzecz pokoju w świecie.

Teresa Stępień

 Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego Kolędowanie Misyjne 

 

 

 Copyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.