foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
17 czerwca - XX Festyn Parafialny. Zapraszamy!!!
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
10 czerwiec - odpust ku czci św. Jadwigi Królowej. Serdecznie zapraszamy na uroczystości!
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Otoczmy kapłanów modlitwą zwaną Margaretką

Apostolat Margaretki pragnie nieść modlitewną pomoc  Kościołowi. Został zainicjowany w Medziugorju jako odpowiedź na prośbę Maryi Królowej Pokoju, która z macierzyńską troską pragnie obdarzyć kapłanów duchową ochroną. Istotę jego stanowi codzienna modlitwa w intencji imiennie wskazanego kapłana ofiarowana przez konkretne osoby spośród wiernych. Każda z nich przyjmuje na siebie wieczysty obowiązek modlitwy za kapłana w wyznaczonym dla niej jednym dniu tygodnia.  Modli się indywidualnie w kościele lub w tym miejscu, w którym obecnie przebywa.

 Nie ma obowiązku zbierania się na wspólną modlitwę. Ważne jest to, aby w każdym dniu tygodnia kapłan był objęty modlitwą. Ta sama osoba może należeć do wielu Margaretek. Zobowiązanie modlitewne obejmuje modlitwę  koronką z Medziugorja tj. : 1 x Wierzę w Boga Ojca i  7 x Ojcze Nasz, 7 x Zdrowaś Mario, 7 x Chwała Ojcu oraz krótki tekst modlitwy zawarty na blankiecie Apostolatu Margaretki,  otrzymanym w dniu przystąpienia do wspólnoty modlitewnej.

W centrum kwiatu na blankiecie wpisuje się imię i nazwisko kapłana, a na siedmiu listkach kwiatowych imiona i nazwiska siedmiu konkretnych osób. Członek Apostolatu składa wieczyste przyrzeczenie modlitwy w Kościele (może to być grupowe lub indywidualne w ciszy serca), posługując się formułą: „Boże w Trójcy Jedyny i Maryjo Królowo Pokoju, w ramach Apostolatu Margaretka przyrzekam wieczystą modlitwę za księdza (imię i nazwisko). Moje przyrzeczenie zanurzam w chwalebnym Krzyżu Chrystusa i Niepokalanym Sercu Maryi. Amen”.

Jeżeli ktoś umiera wcześniej niż dany kapłan to istnieje możliwość zastąpienia tej osoby inną. Jeżeli nie będzie takiej możliwości, to osoba składająca przyrzeczenie zabiera ze sobą obowiązek modlitwy wstawienniczej także po śmierci. Gdyby kapłan umarł wcześniej to nie przestajemy się za niego modlić. Wierzymy, że Pan Bóg w swym miłosierdziu wykorzysta każdą modlitwę zanoszoną za kapłanów i pozwoli uczestniczyć w wymianie duchowych dóbr pomiędzy kapłanem a osobą modlącą się. Najważniejszą sprawą jest aby przyrzeczenie zostało złożone w całkowitej wolności serca i ufności Panu Bogu.

Obecnie w naszej parafii w Apostolat Margaretka zaangażowanych jest ok. 120 osób i obejmują one modlitewną opieką 20 kapłanów. Są to duszpasterze związani  z naszą parafią lub wcześniej w niej posługujący  ale także kapłani pracujący w innych kościołach.  Naszym pragnieniem jest stałe rozszerzanie Apostolatu modlitwy za kapłanów.

Chętnych, którzy pragną włączyć się w to dzieło,  czują się odpowiedzialni i mają potrzebę  modlitwy za swoich duszpasterzy serdecznie zapraszamy. Kapłani są darem Bożym dla nas, ze strony wiernych nie powinno więc zabraknąć modlitwy w ich intencjach, niech będą chlubą i radością Kościoła. Nie bójmy się włączyć w Apostolat Margaretki.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 506 541 271.

Danuta GierutCopyright © 2018 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.