foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

"DWIE KORONY"

 "Dwie korony" to kolejny, ważny film z serii „ Rekolekcji filmowych”, na który nasza parafia została zaproszona tym razem do Kina „ Kolory” w dniu 24.X.br. Każdy z nas wie kim był Św. o. Maksymilian Kolbe- męczeńska śmierć przesłoniła jego aktywne zaangażowanie w ewangelizacje, osoby związane przynależnością do „ Rycerstwa Niepokalanej ”na pewno tę wiedzę mają większą. Dziś po obejrzeniu  filmu  pełnometrażowego, fabularno- dokumentalnego o św. Maksymilianie ta wiedza jest głębsza. Zdjęcia  dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii, i we Włoszech.

W części fabularnej filmu występują  znakomici polscy aktorzy – w postać o. Maksymiliana znakomicie wcielił się Adam Woronowicz. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy św. Maksymiliana – osoby duchowne i świeckie m.in. Kazimierz Piechowski, który spotkał osobiście o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie Auschwitz- Oświęcimiu i jak podkreślił słowa, które usłyszał  wtedy od  Niego” Pamiętaj, nadzieja” przemieniły go i nadały duchowy kierunek na całe życie…

Reżyser – Michał Kondrat  ukazał całe życie o. Maksymiliana- dzieciństwo, pobyt w Japonii, Rzymie, założenie Niepokalanowa,  Rycerstwa Niepokalanej /w tym roku  100 –rocznica założenia/, wydawanie „ Rycerza Niepokalanej”- by mówić o Niepokalanej, przybliżyć do Niej ludzi i walczyć z masonerią .Widzimy jak żył, pracował, modlił się – człowiek nieprzeciętny, zaangażowany w ewangelizację, misjonarz – człowiek, który nigdy nie zadawalał się minimalnym wykorzystaniem  swego czasu , a motywacją  jego dzieł i największą pasją, to miłość do Matki Bożej Niepokalanej, pokora i ufność bezgraniczna  Maryi.  Film wprowadził widzów w świat św. Maksymiliana, jego przeżyć, człowieka niezłomnego choć zdrowia słabego. Nie brakuje w filmie malowniczych scen i pięknych obrazów w plenerze.., ten film pobudza do zagłębienia się w szczegóły życia o.Maksymiliana  i zachęca by sięgnąć po książki biograficzne tego, który chciał dla Niepokalanej zdobyć cały świat, łącznie z kosmosem. Dzieła , które realizował z ogromnym rozmachem , odwagą i zawsze za zgodą przełożonych owocowały w jego życiu.  W bezmiarze morderczego szaleństwa Niemców oddał życie za innego człowieka – ten akt był zwieńczeniem całości jego życia , to męczeństwo przyjął z ręki  Niepokalanej- to była czerwona korona z jego dziecięcej wizji.

Film „ Dwie Korony ”winien zobaczyć każdy, niech zobaczy go cały świat, niech przyczyni się do zachowania ducha Ojca Maksymiliana, do pielęgnowania pobożności, czci i szacunku Maryi, niech zapali apostolski w nas płomień. Ruszajmy więc w drogę i zdobywajmy bliźnich dla Chrystusa przez Maryję. Na koniec  weźmy sobie do serca apel  św. Maksymiliana, który daje wskazówki- weź   swoją broń- różaniec, swoją tarczę- Cudowny Medalik i rób swoje, pracuj, nawracaj swoim świadectwem, a ten apel dotyczy nie tylko Rycerzy Niepokalanej : /…/ promieniować na otoczenie, zdobywać dla Niej dusze, by przed Nią także serca bliźnich się otwarły, by zakrólowała Ona w sercach wszystkich, co są gdziekolwiek po świecie, bez względu na różnicę ras, narodowości, języków /…/. Niepokalana – oto nasz ideał !

                                                                                                                                 Maria IgnarCopyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.