foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Pielgrzymka do Dębowca

W dniu 11.09.2017 Koło Przyjaciół Radia Maryja naszej parafii, zorganizowało pielgrzymkę do sanktuarium Pięknej Pani z La Salette w Dębowcu. Przed wyjazdem, 30 pielgrzymów zgromadziło się na krótkiej modlitwie w naszej świątyni, gdzie ks.Dominik pobłogosławił nam na drogę. Wyruszyliśmy ok. godz. 14-te i po zebraniu wszystkich pielgrzymów z Ropicy, Gorlic, Sokoła, Krygu rozpoczęliśmy modlitwę różańcową w intencji naszej parafii, naszych rodzin, pielgrzymów, szczególnie zaś w intencji dobrze przeżytych Misji św i prowadzącego te Misje ks.prof.Witolda Kaweckiego. Po przyjeździe do Dębowca, na wolnym powietrzu spotkaliśmy się z młodym zakonnikiem, który opowiadał nam o swoich przygotowaniach do święceń, o życiu zakonników, ale przede wszystkim o Patronce sanktuarium - Matce Bożej Saletyńskiej.

Po zwiedzeniu otoczenia Bazyliki, udaliśmy się do wnętrza kościoła, gdzie odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i wysłuchaliśmy programu słowno-muzycznego w wykonaniu młodych artystów - dzieci i młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas Szkoły Podstawowej w Dębowcu. Później uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii której przewodniczył JE. bp Jan Wątroba, ordynariusz rzeszowski. Wraz JE, Mszę św. w intencji członków wspólnoty Radia Maryja i TV Trwam koncelebrowali ks.Andrzej Zagórski MS - Prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Saletynów, ks.Antoni Skałba MS-kustosz sanktuarium w La Salette we Francji, ks. Paweł Raczyński MS- kustosz sanktuarium w Dębowcu, księża diecezjalni i zakonnicy - w sumie ok. 30 osób.

Ks. Paweł Raczyński przywitał i pozdrowił wszystkich przybyłych pielgrzymów. Szczególnie słowo pozdrowienia skierował do słuchaczy  i widzów, łączących się z zebranymi w Bazylice za pośrednictwem Radia Maryja i TV Trwam. Homilię wygłosił ks.Andrzej Zagórski MS, który wspomniał, że nie można słuchać Orędzia Matki Bożej z La Salette zapominając o ukrzyżowanym Chrystusie i o tym że, Maryja podczas objawienia cały czas płakała i usilnie prosiła o modlitwę.

Do uczestników spotkania w Dębowcu przemówił również o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR założyciel i Dyrektor Radia Maryja, pozdrowił zgromadzonych i podkreślił że „Choć w Europie Kościół jest atakowany to Polska musi trzymać się Boga!”

Po skończonej Mszy św. wróciliśmy do Gorlic, śpiewając po drodze pieśni ku czci Matki Bożej. Dziękujemy Opatrzności za ten wyjazd, to był bardzo dobry czas, nie tylko ze względu na piękną pogodę jaka nam w tym dniu towarzyszyła, ale na głębokie doznanie duchowe, których doświadczyliśmy w dębowieckim sanktuarium.

                                            Uczestniczka pielgrzymkiCopyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.