foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

INFORMACJE O WYJEŹDZIE NA „RÓŻANIEC DO GRANIC”

W sobotę 7 października odbędzie się ogólnopolska akcja modlitewna pod nazwą „Różaniec do granic”. Tego dnia, wierni naszej Ojczyzny udadzą się na pielgrzymie szlaki wzdłuż granic Polski i otoczą nasz kraj swoją obecnością i modlitwą. W to piękne wydarzenia włącza się nasza parafia, której został powierzony pod opiekę kościół w Zdyni, gdzie wraz z ks. Proboszczem tamtejszej parafii ks. Grzegorzem Żywcem, będziemy koordynować całe przedsięwzięcie.

Serdecznie zapraszamy do zapisania się w naszej parafii na wyjazd do Zdyni i modlitwę na granicach (zapisy w zakrystii lub u ks. Dominika). Koszt wyjazdu 10 zł (pokrycie kosztu wynajęcia autokaru). Ratuj Różańcem Polskę i Świat. Weź udział w wielkiej modlitwie różańcowej na granicach kraju.

 

INFORMACJA O WYDARZENIU, czyli JAK TO BĘDZIE WYGLĄDAĆ:

Wydarzenie rozpocznie się w Zdyni o godz. 10:30, po niej nastąpi Msza Święta o godz. 11:00. Po Mszy Świętej, pielgrzymi będą mieli przerwę na posiłek (we własnym zakresie). O godz. 12:45 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie dotyczyła tajemnic z życia Jezusa i Maryi, aby spełnić wymagania związane z „I sobotą miesiąca”. Gdyż ten dzień  w naszej Ojczyźnie przybrał rangę „Narodowego obchodu I soboty miesiąca” Po Adoracji ok. godz. 13:30 zaczniemy formować kolumnę pielgrzymkową. O godz. 14.00 rozpocznie się wspólna modlitwa różańcowa wzdłuż granic. Będą odmawiane cztery części różańca: dwie za Polskę, dwie za świat.

W tym miejscu mamy 3 możliwości:

  1. Pozostajemy w Zdyni i w grupie osób odmawiamy wspólnie  4 części Różańca
  2. Udajemy się w Pielgrzymce do kościoła w Smerekowcu. Do kościoła w Smerekowcu odmawiamy 2 części i 2 pozostałe części w kościele. Do przejścia ok. 4 km.
  3. Udajemy się do końca Diecezji Rzeszowskiej do znaku Kwiatoń. Odmawiamy 2 części Różańca do kościoła w Smerekowcu, tam mamy krótki postój (ok. 15 minut) i następnie idziemy dalej odmawiając pozostałe 2 części. Trasa ok. 8,5 km.

Planowane zakończenie ok. 16:00. O tej godzinie autokary zabiorą pielgrzymów z miejsc, w których się modlili i powrócimy do Gorlic.Copyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.