foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
Październikowe nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 16.30
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
6 październik godz. 13.00 - MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

XX-lecie parafii

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny nasza wspólnota parafialna już na zawsze wiązać będzie z erygowaniem parafii, której dokonał pasterz diecezji rzeszowskiej J.E. ks. bp Kazimierz Górny 15 VIII 1997 r. i za patronkę wskazał św. Jadwigę Królową wyniesioną na ołtarze 8 czerwca tegoż samego roku w czasie pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do naszej Ojczyzny.

W tym dniu na każdej Mszy Świętej dziękowaliśmy za każdą chwilę minionego czasu tworzenia wspólnoty parafialnej jej struktur, budowy materialnej kościoła, tego wszystkiego co widzimy i podziwiamy, budowania sfery niewidzialnej, ale bardzo ważnej, bo duchowej.

Z całą parafią modlili się księża Proboszczowie sąsiednich parafii:

godz. 7.30 ks. Roman Gierek – Proboszcz par. Kobylanka,

godz. 9.00 ks. Dziekan Stanisław Ruszel – Proboszcz Bazyliki Mniejszej w Gorlicach,

godz. 10.00 ks. Stanisław Górski – wieloletni Proboszcz Bazyliki Mniejszej w Gorlicach,

godz. 12.00 ks. v-ce Dziekan Stanisław Kogut – Proboszcz par. św. Andrzeja Boboli,

godz. 17.00 ks. Stanisław Makowiecki – Proboszcz par. Ropica Polska.

 

Każda Msza Św. ubogacona została piękną oprawą liturgii. W czytania i modlitwę wiernych włączyli się parafianie. Mieliśmy okazję posłuchać pięknego śpiewu Dziecięcego Zespołu „PROMYCZKI DOBRA” z Nowego Sącza oraz naszego Paraf. Chóru „AKATYST”. Na każdej Eucharystii kapłani dokonali obrzędu poświęcenia kłosów zbóż z tegorocznych zbiorów, ziół i kwiatów. Na Mszy Świętej o godz. 9.00 ks. Dziekan poświęcił 2 wieńce żniwne. Te artystyczne dzieła wykonali: Koło Gospodyń Miejskich z dzielnicy Sokół oraz Koło Przyjaciół Radia Maryja.

Na zakończenie każdej Mszy Świętej Ks. Proboszcz dziękował wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w budowanie wspólnoty parafialnej przez wszystkie lata. Każdy parafianin otrzymał również zaproszenie do poczęstowania się pysznym „Rogalikiem św. Jadwigi”, który można było otrzymać przy wyjściu z kościoła.

Jakże nie dziękować Panu Bogu za jej pasterza – Ks. Jerzego Gondka, który od początku otrzymania tej funkcji –świadectwem ufności Bożej Opatrzności oraz ogromnej pracowitości, zmysłu organizacyjnego potrafił nie tylko koordynować budowę kościoła i całego zaplecza, ale jednocześnie zadbać o każdego potrzebującego pomocy nie tylko w swojej parafii. Ks. Proboszczu dzisiejszy Jubileusz jest żywym obrazem i potwierdzeniem trafności Twojego, częstego zawołania „PAN BÓG ŁASKAW”

Pieczęcią zamykającą uroczystości była plenerowa projekcja filmu pt. „OLD FASHIONES”, na zielonej trawce przy plebanii, już kolejny raz zagościło parafialne, letnie kino.

Maria IgnarCopyright © 2020 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.