foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlice



kalendarz

Grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Spotkanie wolontariuszy " CARITAS "

W niedzielę Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00 rozpoczęto Mszą świętą spotkanie Grup Wolontariuszy "Caritas". Na Mszy św. został odczytany list biskupów z podziękowaniem za dotychczasową pracę , dalszą pomoc i wsparcie dla ofiar dotkniętych wojną w Syrii - mieszkańców Aleppo. Po Eucharystii na zaproszenie księży pracujących w naszej parafii odbyło się spotkanie z wolontariuszami.

Na spotkaniu zostały przedstawione działania grup:

1. Ośrodka Terapii Zajęciowej w Gorlicach.

Organizuje zajęcia: z gospodarstwa domowego, ze stolarstwa, plastyczne i tkackie, interaktywne, dogoterapii, hydroterapii, muzykoterapii, z rehabilitacji, z logopedą, z psychologiem. Sala doświadczenia świata: kolor, światło, działanie na zmysły.W ośrodku znajduje się : przedszkole, szkoła specjalna, warsztaty terapii zajęciowej. Dzieci przebywające w ośrodku mają zapewnioną opiekę przez cały czas pobytu, uczestniczą w zajęciach mają zapewnione 3 posiłki dziennie ( śniadanie, obiad, podwieczorek ).

2. Parafialny Zespół Caritas omówił jak pracuje przez cały rok . Troszcząc się o swoich podopiecznych : odwiedzając ich w domach , spędzając z nimi wolny czas , pomocą w zakupach, wizyty z podopiecznym u lekarza i pomoc żywnościową. Caritas Gorlicki pragnie być jak najbliżej słów św. Faustyny: "Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku Mnie".

3. Szkolne Koło Caritas

To młodzi wolontariusze - młodzież o których nie możemy zapomnieć ( około 40 osób). Są dla nas wszystkich dużym wsparciem: pomagają przy pakowaniu paczek , zawsze zadowoleni i uśmiechnięci, stoją w sklepach przy zbiórce żywności. Otwarci i gotowi do podjęcia nowych wyzwań . Z rąk ks. Pawła Gnata i s. Haliny Boruch czternastu młodym wolontariuszom zostały wręczone legitymacje wolontariuszy.

4. Kuchnia Caritas jest przygotowana na wydawanie darmowych posiłków ( 100-120 dziennie) dla osób potrzebujących. Organizuje śniadania wielkanocne i kolacje wigilijne . Oprócz tego można przyjść i zjeść obiad w barze za niewielką opłatą. Przy kuchni działa cukiernia gdzie można kupić pyszne smakołyki.

5. Sklep Caritas mieszczący się na ul. Piekarskiej w którym można zaopatrzyć w dewocjonalia min. , książki , modlitewniki, figury, świece itp.

Bardzo dziękujemy Wszystkim Wolontariuszom za ich bezinteresowność, uśmiech i radość z wykonanej pracy .

Bożena Makowiecka

 



Copyright © 2018 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.