foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Program "Rodzina Rodzinie"

Zespół Caritas  przy naszej parafii pragnie włączyć się w akcję „RODZINA - RODZINIE” prowadzoną przez Caritas Polska od października 2016 r., która dofinansowuje już 10 tysięcy rodzin w Syrii. Ta pomoc daje ludziom mieszkającym na  zniszczonych przez działania wojenne obszarach, szanse na powrót do normalnego życia- zapewniając dach nad głową, żywność, opiekę lekarską, edukację. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w niedzielę 4 lutego po Mszach Świętych w Kawiarence Parafialnej, Zespół Caritas przyjmował będzie deklaracje włączenia się w taką pomoc.

W akcję mogą się włączyć osoby indywidualne, instytucje, firmy, środowiska, które zadeklarują  6 – miesięczną pomoc konkretnej rodzinie, ta comiesięczna kwota wynosi dla 1 rodziny 510 zł.  Darczyńca może objąć rodzinę wsparciem całościowym lub częściowym, w zależności od możliwości finansowych. W ten sposób jedną rodzinę syryjską może wspierać jeden indywidualny darczyńca lub kilku, jedna wspólnota parafialna, czy też firma.

Dziękując Bożej Opatrzności za dar pokoju w naszej Ojczyźnie, za 100 lat Jej Niepodległości , otwórzmy nasze serca i włączmy się poprzez Caritas Polska w akcję pomocy tym, którzy od 8 lat toczą walkę o przeżycie, pomóżmy im odnaleźć się w trudnej sytuacji, nie przyglądajmy się obojętnie, gdy ktoś drugi cierpi. Ktoś mądrze zauważył :” Nie mogę zrobić wszystkiego, ale mogę zrobić coś. I będę robił coś, żeby się kiedyś nie okazało, że skończyłem, nie robiąc nic.”

Parafialny Zespół Caritas

Maria Ignar

 

Program Rodzina Rodzinie

Komu pomagamy?

1. Potrzebującym Syryjczykom w Aleppo w Syrii

2. Uchodźcom z Syrii w Libanie

3. Ubogim Libańczykom dotkniętym kryzysem uchodźczym

Jak można pomóc?

Każde środowisko, wspólnota czy dowolna osoba może wesprzeć rodziny syryjskie i libańskie za pośrednictwem strony internetowej www.rodzinarodzinie.caritas.pl

Na stronie internetowej, w sekcji RODZINY OCZEKUJĄCE NA WSPARCIE przedstawione są dwie rodziny: - pierwszą rodzinę można wesprzeć przekazując dowolną, stałą kwotę przez okres sześciu miesięcy, włączając się do zbiórki na rzecz rodziny wraz z innymi darczyńcami. Przy tej rodzinie widzimy koło wykresu informujące, ile środków potrzeba do objęcia rodziny systematyczną pomocą. Opcja ta dedykowana jest darczyńcom indywidualnym. - drugą rodzinę można objąć pomocą całościową zostając jej patronem przez 6 miesięcy, pokrywając w całości potrzebny jej budżet. Opcja ta dedykowana jest parafiom, wspólnotom, instytucjom. Po wyborze rodziny należy wypełnić deklarację pomocy finansowej zobowiązującą do przekazywania konkretnych kwot przez okres 6 miesięcy. Do godziny czasu po wypełnieniu ankiety na wskazany w deklaracji mail przyjdzie korespondencja informująca o sposobie finansowania wybranej rodziny.

Oprócz zobowiązania do wsparcia wybranej rodziny przez okres 6 miesięcy można wykonać Gest Solidarności – czyli dokonać jednorazowej wpłaty w dowolnej wysokości. Wpłata ta zostanie przeznaczona na uzupełnienie brakujących środków dla rodzin lub objęcie pomocą kolejnych poszkodowanych. Na stronie www.rodzinarodzinie.caritas.pl znajdują się dwie listy rodzin: oczekujące na wsparcie oraz wspierane. Można przeczytać ich krótki opis, zobaczyć zdjęcia oraz poznać skalę potrzeb. W dolnej części strony znajduje się sekcja darczyńców, w której możemy zobaczyć listę osób indywidualnych i instytucjonalnych tworzących wspólnotę darczyńców. Na stronie internetowej znajdują się także informacje dotyczące sytuacji humanitarnej w Syrii oraz sytuacji uchodźców syryjskich w Libanie.

źródło: www Caritas Copyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.