foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
17 czerwca - XX Festyn Parafialny. Zapraszamy!!!
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
10 czerwiec - odpust ku czci św. Jadwigi Królowej. Serdecznie zapraszamy na uroczystości!
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Wrzesień 2018
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jadwiżański Wieczór Uwielbienia

Serdecznie zapraszamy w środę 26 września na pierwszy w tym roku duszpasterskim Jadwiżański Wieczór Uwielbienia. Gościem spotkania będzie ks. Sławomir Jeziorski, który wygłosi konferencje pt: „Liturgia w życiu chrześcijanina”. Po konferencji ks. Sławomir poprowadzi modlitwę. Rozpoczęcie Wieczoru Mszą Świętą o godz. 18:00. 

 


Rekolekcje Filmowe - "Sprawa Chrystusa"

W ramach "Rekolekcji filmowych” zapraszamy na projekcję filmu pt: „Sprawa Chrystusa”. Film jest oparty na faktach i opowiada o śledztwie dotyczącym Zmartwychwstania Chrystusa i nawróceniu pewnej rodziny. Seans odbędzie się we wtorek 25 września o godz. 19.00 w Gorlickim Centrum Kultury. Wstęp to dobrowolna ofiara. Wyjazd autokaru spod naszej parafii, który zabierze nas na film o godz. 18:35. 

Rekolekcje kandydatów do Sakramentu Bierzmowania

W piątek 14 września br. kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas 3 gimnazjum pod opieką ks. Marcina udali się na rekolekcje ewangelizacyjne do Lipinek. Wyjechaliśmy z Gorlic około godziny 17.00 i już chwilę później byliśmy na miejscu, gdzie spędziliśmy niezapomniany weekend z Panem Bogiem.

Czytaj więcej: Rekolekcje kandydatów do bierzmowania


Kandydaci w Dębowcu
 
W święto Podwyższenia Krzyża 14 września br. kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas 8 pod opieką ks. Dominika udała się na spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia tego sakramentu do Dębowcu. Do Sanktuarium, gdzie króluje Maryja z La Salette przybyło ok. 2 tys. kandydatów z okręgu jasielsko - gorlickiego.

Czytaj więcej: Kandydaci w Dębowcu


Spotkanie Grupy bł. Karoliny
 
W niedzielę, 9 września, w Sali Teatralnej przy kościele św. Jadwigi Królowej w Gorlicach, odbyło się spotkanie popielgrzymkowe grupy bł. Karoliny, która pielgrzymowała w tegorocznej, 41 Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-13 sierpnia. Spotkanie to rozpoczęło się Mszą Świętą w intencji wszystkich pątników, której przewodniczył ks. Dominik. W obstawę liturgię czynnie zaangażowali się uczestnicy pielgrzymki. Mszę Świętą ubogacił śpiew grupy muzycznej „Karolina Bęc”, która śpiewała podczas tegorocznego wędrowania. Po Eucharystii udaliśmy się na poczęstunek, na który zostali zaproszeni Ci, którzy w tym roku wędrowali z Karoliną, ale także pielgrzymi lat ubiegłych oraz (miejmy nadzieję) przyszli pielgrzymi.

Czytaj więcej: Spotkanie Grupy bł. Karoliny


Żegnaj lato na rok...

W dniu 30 sierpnia br. odbyła się w naszej świetlicy cykliczna impreza na podsumowanie wakacji „Żegnaj lato na rok…”. Rozpoczęliśmy uroczystym śniadaniem o godzinie 9.30, po czym rozpoczęła się część sportowa. W tym czasie przeprowadzone zostały liczne konkursy, zabawy i konkurencje sportowe. Każdy z uczestników mógł się wykazać sprawnością fizyczną i manualną.   Po rozgrywkach zasiedliśmy do suto zastawionego stołu (pyszny obiad, a po nim ogrom owoców i słodkości wykonanych dzień wcześniej przez dzieci). Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę.  Wszystkim życzymy powodzenia w Nowym Roku szkolnym i do zobaczenia za rok …..;)Copyright © 2018 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.