foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Bóg kocha Cię cały rok, nie tylko w Walentynki
W ostatni czwartek 14 lutego we wspomnienie liturgiczne św. Walentego KSM naszej parafii zorganizował akcję: 'Bóg Kocha Cię przez cały rok, nie tylko w Walentynki'. Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętej w której KSM-owicze wzięli czynny udział, poprzez przeczytanie I czytania, zaśpiewanie psalmu i przeczytanie modlitwy wiernych. Wykorzystali również swoje zdolności muzyczne i zaśpiewali podczas Mszy Świętej.

Czytaj więcej: Bóg kocha Cię cały rok


KSM u chorych

W poniedziałek 11 lutego młodzież z naszego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z księdzem Dominikiem udała się do szpitala z okazji XXVII Światowego Dnia Chorego. Na miejscu, w kaplicy szpitalnej, ksiądz kapelan Andrzej Kluz poprowadził modlitwę za chorych. Towarzyszył nam również dr Aleksander Wójcik, który czytając Ewangelię czynnie uczestniczył we wspólnej modlitwie. Młodzież z naszej grupy włączyła się w modlitwę poprzez śpiew.

Czytaj więcej: KSM u chorych


Pielgrzymki z Niedzielą Rzeszowską w 2019 roku

Nasza parafia w roku  2019 planuje następujące pielgrzymki wraz z Niedzielą Rzeszowską. 25 lutego 2019 o godz. 19.00 spotkanie w Kawiarence w sprawie wyjazdu do Rzymu.( zapisy, wpłata pierwszej raty)
 
Rzym – 7 dni:  Termin:  8 - 14 maja

            W programie: Budapeszt, Loreto, Lanziano, San Giovanni Rotundo. Góra św. Michała, cmentarz na Monte Cassino, Pompeje, Rzym, Asyż, Cascia, Padwa, Wenecja, Kahlenberg k/ Wiednia, Ołomuniec.

Czytaj więcej: Pielgrzymki z Niedzielą Rzeszowską w 2019 roku


XVIII Bal Charytatywny

  2 marca 2019 r. w Sali Bankietowej  "Stary Dworzec" w Zagórzanach, odbędzie się już XVIII Charytatywny Bal Noworoczny organizowany przez naszą parafię. Dochód z imprezy przeznaczony jest na rzecz dzieci niepełnosprawnych – podopiecznych Domu Rehabilitacyjno-Opiekuńczego Caritas oraz Kuchni dla Ubogich. Bal Charytatywny honorowym patronatem objęli: Barbara Bartuś – Poseł na Sejm RP, Elżbieta Zielińska - Poseł na Sejm RP ,  Jadwiga Wójtowicz Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego, Mirosław Waląg – Przewodniczący Rady Powiatu, Maria Gubała – Starosta Gorlicki, Robert Ryndak  – Przewodniczący Rady Miasta , Rafał Kukla – Burmistrz Gorlic, Mieczysław Skowron Przewodniczący Rady Gminy Gorlice oraz Jan Przybylski - Wójt Gminy Gorlice. Osoby o otwartych sercach, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka, chcą wesprzeć szlachetny cel i przeżyć wspaniały wieczór  prosimy o kontakt z ks. Proboszczem (tel. 502399111). Koszt dwuosobowego zaproszenia – 500 zł. Serdecznie zapraszamy!


Żywność w ramach programu FEAD

Przygotowujemy się do rozdania żywności w ramach programu FEAD na miesiąc luty. To duże wyzwanie i ogromna praca do wykonania, ale liczymy, że i tym razem nie zabraknie ludzi chętnych nieść pomoc bliźniemu. Pakowanie żywności odbędzie się w poniedziałek, 4 lutego, w grupach godzinowych 8.00-10.00 lub 10.00-12.00. Zapraszamy do Sali Teatralnej wolontariuszy, którzy chcą pomóc w pakowaniu żywności. Każdy, kto znajdzie odrobinę wolnego czasu będzie mile widziany.

Paczki wydawane będą w środę, 6 lutego w godz. 8.00 – 13.00.

 


Jadwiżański Wieczór Uwielbienia  

W tę formę wdzięczności Bogu i uwielbieniu Go angażuje się coraz więcej osób. 31 stycznia 2019 r., we wspomnienie św. Jana Bosko świątynia parafii pw. św. Jadwigi Królowej wypełniła się nie tylko parafianami, przybyło wiele osób z sąsiednich parafii, a także z odległych miejscowości, by kolejny już raz uczestniczyć w głębszym zanurzeniu się w Słowo  Boże i we wspólnocie oddać Bogu chwałę przez śpiew i modlitwę.  Msza Święta koncelebrowana, której przewodniczył Gość spotkania- ks. Damian Ziemba rozpoczęła tę duchową ucztę. Tuż po jej zakończeniu, w czasie instalacji zespołu muzycznego, ks. Dominik Leniart – koordynator Wieczorów Uwielbienia witając Gościa, przedstawił Jego sylwetkę.

Czytaj więcej: Jadwiżański Wieczór UwielbieniaCopyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.