foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Kwiecień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Zmiany personalne w naszej parafii
16 sierpnia br. JE. Ks. Bp Jan Wątroba dokonał zmian personalnych księży pracujących w diecezji rzeszowskiej. Dotknęły one również i naszą parafię, z której po trzech latach odchodzi do parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Rzeszowie ks. Marcin Jaracz. Za wszelki trud włożony w posługę duszpasterską w naszej parafii składamy mu serdeczne Bóg zapłać. Jednocześnie Ksiądz Biskup Ordynariusz mianował nowego wikariusza ks. Przemysława Hajduka, który przychodzi z parafii pw. św. Anny w Trzęsówce. 
Nowemu wikariuszowi na początku jego duszpasterskiej pracy życzymy obfitości darów Ducha Świętego, błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa św. Jadwigi. Ks. Przemysław pochodzi z Rzeszowa z parafii św. Rocha. W 2003 roku  otrzymał święcenia kapłańskie w katedrze rzeszowskiej z rąk ks. bpa Kazimierza Górnego. Następnie pracował jako wikariusz w parafiach: Frysztak, Brzyska, Ropczyce – Witkowice, Pstrągowa, Głogów Małopolski - FARA i Trzęsówka. W naszej parafii będzie katechizował w Miejskim Zespole Szkół nr 1. W naszej parafii będzie opiekunem następujących grup: Liturgicznej Służby Ołtarza, Scholi, Chóru. Będzie również odpowiedzialny za przygotowanie 3 i 6 grupy kandydatów do bierzmowania. Od najbliższej niedzieli będzie również redaktorem naszej gazetki parafialnej.
Również gorlicka wspólnota sióstr służebniczek  zmieniła swój skład osobowy. Z domu przy ul. Jezierskiego,  po zakończonej,  6-letniej kadencji przełożonej, wyjechała do parafii Kąty,  s. Halina Boruch. Zastąpiła ją s. Małgorzata Prusak, która przyjechała z Nowego Sącza z parafii Matki Bożej Niepokalanej. Siostra będzie katechetką w ZSE, oraz będzie się  zajmowała się wystrojem kościoła parafialnego.  
Drugą siostrą przybyłą do wspólnoty jest s. Sylwia Kantor , również z diecezji tarnowskiej z parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Szynwałdzie. Przed samym przyjazdem do Gorlic, a dokładnie 15 sierpnia, S. Sylwia złożyła swoje śluby wieczyste w Zgromadzeniu SS Służebniczek. Ta podniosła i radosna uroczystość  odbyła się w parafii Ujanowice, gdzie do tej pory siostra pracowała w tamtejszym przedszkolu. W gorlickiej ochronce, tak jak do tej pory, siostra również będzie zajmowała się najmłodszymi dziećmi. 
Oprócz s. Haliny Boruch wspólnota pożegnała również siostrę pielęgniarkę gorlickiego oddziału chirurgii – s. Jolantę Jasińską, która od 1 września podjęła pracę w szpitalu w Tarnowie.Copyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.