foto1
W każdy czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św.
foto1
W listopadzie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych
foto1
Koronka do Bożego Miłosierdzia - codziennie o 17.45, w niedzielę o 8.35
foto1
11 listopada o godz. 17.45 zapraszamy na koncert "Dla Niepodległej"
foto1
Nowenna do Matki Bożej – w środy o godz. 17.30.

18 353 88 50
parafiagorlice@poczta.fm
ul. Ariańska 4 Gorlicekalendarz

Styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Jadwiżański Wieczór Uwielbienia

Od października br. w naszej parafii funkcjonuje nowa wspólnota parafialna, zwana  Grupą Uwielbieniową. To ona organizować będzie Jadwiżańskie Wieczory Uwielbienia. Pierwszy z nich odbył się w czwartek – 23 listopada. Rozpoczęty Mszą św. o godz. 18.00 zgromadził liczną rzeszę nie tylko naszych parafian. Ks. Dominik Leniart – Opiekun grupy powitał wszystkich, zwłaszcza ks. Łukasza Brągiela – pochodzącego z Gorlic z parafii św. Andrzeja Boboli, posługującego obecnie w parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie, gdzie jest odpowiedzialny za Rzeszowskie Wieczory Uwielbienia.

W katechezie wprowadzającej ks. Łukasz przybliżył historię tego nabożeństwa, jego istotę i cele. Zaproszenie do uczestnictwa w spotkaniach jest skierowane jest do wszystkich mieszkańców Gorlic i okolic. Celem spotkania jest oddanie swojej rodziny, pracy, często naszej szarej i trudnej codzienności naszemu Panu, z jednoczesną modlitwą dziękczynienia i przepraszania za nasze uchybienia w czynieniu miłości, za nasze niewierności i słabości.

Głębi modlitwy i wewnętrznym przeżyciom sprzyjały takie okoliczności, jak: wystawiony Najświętszy Sakrament, efekty świetlne, tło wokalno-muzyczne młodzieżowego zespołu oraz zgromadzenie się uczestników nabożeństwa w bezpośredniej bliskości Pana Jezusa. Końcowym akcentem było Indywidualne Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Na następne spotkania /styczeń, marzec i maj/ grupa już dziś zaprasza, a gościć będziemy znane osoby, które podzielą się z nami swoim świadectwem przemiany, jakie Bóg dokonał w ich życiu i powiedzą o swoim nawróceniu i życiu. Organizatorom dziękujemy za ciekawa inicjatywę. galeria

Stanisław FirlitCopyright © 2019 Copyright Parafia św. Jadwigi Królowej Rights Reserved.